w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 247
Wszystkich postów: 904747
Wszystkich tematów: 127660

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7133 dni

LogonChanger 1.0.0 2014


LogonChanger to darmowy i intuicyjny w obsłudze program, przeznaczony do zmiany grafiki wyświetlanej w tle ekranu logowania Windows 7. Aplikacja oferuje całkiem ciekawy zestaw obrazów mogących służyć jako tła dla ekranu logowania, jednak pozwala także na skorzystanie z plików graficznych, które są zapisane w dowolnym katalogu na dysku twardym czy innym nośniku danych.

W dolnej części interfejsu wyświetlane są miniatury obrazów dostępnych w danym katalogu (domyślnym dla programu lub wybranym przez użytkownika). Za pomocą scrolla myszki przewijamy zawartość paska z miniaturami. Po kliknięciu w któryś z obrazków, w środkowej części okna aplikacji zostanie wyświetlony podgląd ekranu logowania z wybranym przez nas tłem. Zmianie grafiki towarzyszy efektowna animacja 3D.

Po prawej stronie paska miniatur dostępne są przyciski pozwalające na przywrócenie domyślnego ekranu logowania Windows 7, a także na przejście do folderu nadrzędnego w stosunku do aktualnie używanego katalogu z plikami graficznymi.

W górnym fragmencie interfejsu znajdziemy opcje odpowiedzialne za wybór folderu z obrazami oraz zatwierdzenie modyfikacji tła ekranu logowania. Możemy tutaj również otworzyć ustawienia aplikacji, w których przywrócimy domyślny katalog gromadzący tła proponowane przez producenta, zdecydujemy o grubości cienia dla nazwy użytkownika wyświetlanej na tle graficznym (ma to wpływ na jej widoczność), a także zablokujemy uprawnienia innych użytkowników, pozwalające im na zmienianie tła ekranu logowania Windows za pomocą programu.

Aplikacja działa w ten sposób, że konwertuje obrazy z wybranego przez nas folderu na format JPEG (wymagany dla tła ekranu logowania), automatycznie przeprowadza zmianę rozmiarów, kadrowanie oraz kompresję tych plików graficznych, po czym zapisuje je w specjalnym katalogu, z którego trafiają one na ekran logowania. LogonChanger nie ingeruje w pliki systemowe. Narzędzie wymaga uprawnień administratora systemu tylko w trzech wypadkach – gdy tworzony jest specjalny folder, w którym przechowywane są tła ekranu logowania (ma to miejsce jedynie raz), w trakcie gdy zmieniamy ustawienia cienia nazwy użytkownika, a także w wypadku gdy blokujemy dostęp innych użytkowników do modyfikowania tła ekranu logowania. Warto dodać, że po zmianie tła przez administratora, blokada uprawnień jest znoszona.

Szata graficzna programu jest nowoczesna i przyjemna pod względem wizualnym. Obsługa nie powinna przysparzać kłopotów mniej doświadczonym użytkownikom. Producent nie udostępnia żadnego pliku pomocy czy szczegółowych instrukcji, jednak zawsze można zadać pytanie poprzez serwis Facebook - odnośnik do konta twórców aplikacji znajdziemy w ich witrynie.

Uwaga!
Na niektórych komputerach może pojawić się następujący błąd przy próbie zmiany tła ekranu logowania: "Unable to write to folder c:\windows\system32\oobe\info\backgrounds\". W takim przypadku należy w katalogu "c:\windows\system32\oobe\" utworzyć folder "info" (jeżeli jeszcze go tam nie ma) i później w nim kolejne dwa katalogi: "backgrounds" oraz "backgrounds2". Po tej zmianie wystarczy uruchomić program ponownie, wówczas aplikacja będzie już w stanie zapisywać obrazy w katalogu "backgrounds" i korzystać z nich w celu zmiany tła ekranu logowania. Katalog "backgrounds2" można skasować po wykonaniu powyższej procedury. Jeżeli katalog systemowy Windows znajduje się na innej partycji, trzeba uwzględnić odmienną lokację dla tworzonych folderów np. "d:\windows\system32\oobe\" itp. Warto pamiętać, że wyżej wymieniony błąd pojawia się również wtedy, gdy administrator wprowadził blokadę zmiany tła ekranu logowania w programie, wówczas nie należy przejmować się komunikatem i poprosić administratora o wyłączenie tego ograniczenia.

Wymagania!
Program działa z następującymi edycjami Windows 7 - Home Basic, Home Premium, Professional, Ultimate, Enterprise oraz Starter. Obsługiwane są zarówno wersje 32-bit, jak i 64-bit.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
LogonChangerLogonChanger 1.0.0 2014
Wersja stabilna
0.51 MB | 2014-03-28

Ilość pobrań: 261 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
LogonChanger