w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 518
Wszystkich postów: 939013
Wszystkich tematów: 138907

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7813 dni

LoneColor 3.0.0.80


LoneColor to darmowa i bardzo prosta w obsłudze aplikacja, która wprowadza jednokolorowe tło pulpitu, zamiast tła w postaci fotografii czy innej grafiki. Barwy są wybierane z palety pełnych kolorów, dostępnej w menu personalizacji Pulpitu Windows. Program nie posiada interfejsu, obsługa polega na klikaniu w plik LoneColor.exe lub jego skrót, umieszczony np. na pulpicie. Każde kliknięcie powoduje losowy wybór innego koloru tła.

Jeżeli chcemy mieć większą kontrolę nad tym procesem, wystarczy w nazwie pliku wykonywalnego programu (lub jego skrótu) dodać nazwę danego koloru – np. LoneColor Blue, LoneColor Red itd. (należy wykasować „-skrót” z nazwy skrótu). Oprócz tego możemy także dołączyć literę „C” do nazwy, wówczas program otworzy menu personalizacji tła Pulpitu Windows, pozwalające na wybranie któregoś z pełnych kolorów lub interesującej nas fotografii/grafiki. Warto dodać, że bez problemów można korzystać z wielu skrótów do programu, czy wielu kopii pliku wykonywalnego, posiadających różne definicje kolorów w swoich nazwach.

Aplikacja oferuje także funkcję automatycznego kopiowania nazwy lub kodu RGB aktualnego koloru tła do schowka systemowego, dzięki czemu możemy wkleić nazwę albo kod np. do edytora HTML czy edytora tekstu. Gdy wystąpią jakieś błędy w działaniu programu, informacje o nich również trafiają do schowka, tak więc aby je odczytać należy wkleić je chociażby do notatnika.

Program jest dość ciekawym ułatwieniem, jeżeli chodzi o wybieranie pełnych kolorów tła pulpitu. Zastosowanie jednobarwnego tła wpływa także w pewnym stopniu na wydajność działania systemu, wczytywanie fotografii czy zaawansowanej grafiki trwa nieco dłużej niż załadowanie pulpitu z pełnym kolorem w tle.

Uwaga!
Z nazw skrótów LoneColor należy usunąć wpis "-skrót" czy "Skrót do...", jeżeli chcemy żeby podana w nich definicja koloru ustaliła określoną barwę pulpitu.
Program nie wymaga instalacji, wystarczy pobrać i uruchomić plik wykonywalny.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
LoneColorLoneColor 3.0.0.80
Wersja stabilna
0.04 MB | 2015-04-19

Ilość pobrań: 290 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
LoneColor