w
googluj

BoxCryptor 2.49.1965


BoxCryptor - program do szyfrowania danych za pomocą standardu AES-256. Aplikacja pozwala na zabezpieczenie prywatnych plików i katalogów użytkownika, a także nośników zewnętrznych przed niepowołanym dostępem. Istotną cechą programu jest także współpraca z popularnymi usługami działającymi w chmurze (Dropbox, Google Drive, Skydrive. Box.net i inni dostawcy).

Obsługa BoxCryptor nie jest trudna. Aplikacja została wyposażona w kreatory, które przeprowadzą nas przez operacje zabezpieczania danych w trybie krok po kroku. Program posiada także dwie wersje interfejsu - prostą i zaawansowaną. Na początku pracy z narzędziem należy utworzyć "skrzynkę", w której będą przechowywane wszystkie prywatne pliki użytkownika - wystarczy wskazać lokalizację katalogu i jego właściwości oraz podać hasło bezpieczeństwa i literę dysku, który będzie widoczny w Eksploratorze Windows.

W głównym oknie narzędzia znajdziemy listę wszystkich utworzonych dysków wraz z ich parametrami (automatyczne montowanie, tryb przechowywania nazw plików, algorytm szyfrowania). Wybrane partycje możemy w łatwy sposób włączyć/wyłączyć, usunąć bądź zmodyfikować. Opcje konfiguracyjne pozwalają także na zapamiętywanie haseł oraz dodanie aplikacji do autostartu. Program rezyduje w zasobniku systemowym (ikona obok zegara)

Ważną cechą narzędzia jest współpraca ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi (Windows, Mac OS X, GNU/Linux). Program działa także na smartfonach i innego rodzaju sprzęcie opartym o Android lub iOS. Do aplikacji dołączona jest bardzo dobra dokumentacja w postaci pliku pomocy i instrukcji szybkiego startu - warto zapoznać się z tymi materiałami.

Uwaga!
Program może także działać w trybie Portable, dzięki czemu bez problemu skopiujemy je na dysk zewnętrzny czy pamięć USB. Aby skorzystać z tego wydania, należy wybrać odpowiednią opcję podczas procesu instalacyjnego, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Ograniczenia!
Aplikacja w wersji darmowej (tylko do użytku domowego) pozwala na stworzenie tylko jednego wirtualnego napędu o ograniczonej pojemności. Dodatkowo nie jest możliwe szyfrowanie nazw plików. Producent udostępnia również wydanie płatne w dwóch edycjach Unlimited Personal i Unlimited Business. Szczegółowe informacje znajdziemy na oficjalnej stronie produktu.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (6 głosów)

Strefa Download programu
BoxCryptorBoxCryptor 2.49.1965
Wersja stabilna
106 MB | 2021-10-14

Ilość pobrań: 780 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
BoxCryptor
avatararrow
~Alex | 2013.01.13 20:58
8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Tak to już jest jak dzieciak bierze się za szyfrowanie danych :D
BoxCryptor 1.5.401.126
NIE POLECAM. | Komentarz został wyminusowany | wyświetl