w
googluj

SSuite - Picsel Security 2.8.1.1


SSuite Picsel Security to bezpłatne narzędzie, służące do zabezpieczania naszych wiadomości poprzez szyfrowanie ich w obrazkach. Program korzysta z technologii STEGANOGRAFII, którą z powodzeniem wykorzystują również służby specjalne wielu krajów, m.in Rosji.

Rozpoczynając pracę z programem musimy dysponować obrazkiem (zapisanym w formacie BMP) oraz plikiem TXT, zawierającym wiadomość przeznaczoną do zaszyfrowania. Po wczytaniu oryginalnego obrazka i pliku tekstowego, przyciskiem „Encrypt Image” rozpoczynamy błyskawiczny proces kodowania tekstu między bity. Obrazek Delta, znajdujący się między podglądem obrazków wyjściowego i docelowego, pokazuje nam sposób alokacji zaszyfrowanych danych. Podczas zapisywania obrazka z sekretną wiadomością pamiętajmy, by miał on inną nazwę niż plik wyjściowy. Z kolei chcąc przeprowadzić cały proces w drugą stronę, musimy wczytać najpierw oryginalny obrazek, a następnie zakodowaną grafikę i użyć przycisku „Decrypt Image”.

Należy pamiętać o tym, że odbiorca naszej zaszyfrowanej wiadomości musi dysponować oryginalnym obrazkiem, służy on bowiem jako klucz do odczytania ukrytego tekstu. Bez niego odszyfrowanie przekazu nie będzie możliwe. Z tego powodu dobrym pomysłem jest kodowanie wymienianych wiadomości w obrazach unikalnych, takich jak zdjęcia z prywatnej kolekcji – nawet w razie przechwycenia tego typu komunikacji przez stronę trzecią, treść korespondencji pozostanie prywatna.

Uwaga!
Program w wersji przenośnej - nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (7 głosów)

Strefa Download programu
SSuite - Picsel SecuritySSuite - Picsel Security 2.8.1.1
Wersja stabilna
4.67 MB | 2019-05-13

Ilość pobrań: 1350 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
SSuite - Picsel Security