w
googluj

Sophos Free Encryption 2.40.1.1


Sophos Free Encryption to niewielka aplikacja do szyfrowania danych. Program pozwala na zabezpieczenie dowolnej ilości plików i katalogów za pomocą algorytmu AES-256 oraz hasła dostępu. Narzędzie wyróżnia się stabilnym, bezproblemowym działaniem oraz wysoką uniwersalnością - dane będą możliwe do odczytania także na stanowiskach roboczych nie posiadających Sophos Free Encryption.

Jedną z największych zalet programu jest przyjazny, intuicyjny w obsłudze interfejs. Aplikacja przypadnie go gustu przede wszystkim początkującym użytkowników komputera - bardzo dobrze sprawdzi się w domowych zastosowaniach, nie wymagających zaawansowanych metod zabezpieczania danych. Proces szyfrowania zbiorów sprowadza się do dwóch prostych operacji. Na początku pracy z programem należy stworzyć nowy wirtualny sejf. W tym celu wskazujemy pliki i katalogi, które chcemy zabezpieczyć. Następnie możemy zapisać gotową paczkę na dysku twardym - wcześniej jednak podajemy katalog docelowy oraz hasło dostępu. Dodatkowo możemy zmienić specyficzne ustawienia (tworzenie samorozpakowującego się archiwum, wymazywanie spakowanych plików, stosowanie kompresji, przechowywanie hasła we wbudowanym menedżerze).

Sophos Free Encryption integruje się z systemem operacyjnym. W menu kontekstowym Eksploratora Windows znajdziemy dodatkowe opcje, pozwalające na szybkie szyfrowanie, deszyfrowanie i wysłanie danych oraz bezpieczne usuwanie plików. Innymi istotnymi cechami programu są: możliwość pisania skryptów automatyzujących szyfrowanie/deszyfrowanie danych (dołączony interfejs OLE), praca z poziomu linii poleceń, dodatkowe opcje konfiguracyjne (lokalizacje domyślnych katalogów, włączanie/wyłączanie historii haseł) oraz możliwość zdefiniowania minimalnej długości hasła.

Narzędzie jest dostępne bezpłatnie tylko do zastosowań niekomercyjnych. Do paczki instalacyjnej została dołączona bardzo dobra dokumentacja - znajdziemy w niej omówienie poszczególnych funkcji programu oraz kilka istotnych wskazówek dotyczących bezpiecznego użytkowania aplikacji.
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Sophos Free EncryptionSophos Free Encryption 2.40.1.1
Wersja stabilna
2.06 MB | 2012-11-14

Ilość pobrań: 509 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Sophos Free Encryption