w
googluj

SteganPEG 1.0


Steganografia to mało popularna naukowa, wywodząca się w linii prostej od kryptografii. Jej domeną jest tworzenie i odczytywanie (a, ściślej rzecz biorąc, kodowanie i dekodowanie) informacji niejawnych zawartych niepostrzeżenie wewnątrz innych (jawnych) danych, tworzących plik graficzny. Jest to świetny sposób na prowadzenie poufnej korespondencji, kiedy chcemy, aby osoby niepowołane nie wiedziały nawet, iż przesyłamy do adresata jakieś zaszyfrowane wiadomości. SteganPEG to jeden z programów służących do tego celu, o czym zresztą mówi sama jego nazwa, będąca zlepkiem słów "steganografia" i "JPEG".

SteganPEG umożliwia "zaszywanie" w plikach graficznych innych plików. Dzięki specjalnej wydajnej kompresji, w jednym obrazie możemy ukryć w ten sposób wiele plików, a bez znajomości odpowiedniego hasła osoba niepowołana nie będzie nawet w stanie rozpoznać, jakie pliki są "zaszyte" w zdjęciu czy grafice. Ponadto, aplikacja wyróżnia się prostotą obsługi oraz przejrzystym interfejsem użytkownika.

Sam proces szyfrowanie jest bajecznie prosty. Najpierw wybieramy, czy zaszyfrowane dane chcemy odczytać, czy zapisać, potem podajemy hasło, a na końcu wybieramy plik (z grafiką, z której chcemy odczytać, lub w której pragniemy zapisać nasze poufne dane). Potem, jeśli chcemy zapisać dane, musimy jeszcze dodać pliki do zaszyfrowania w obrazie. Pasek postępu pokazuje nam, ile danych da się jeszcze zmieścić w pliku grafiki. Po dodaniu interesujących nas plików wciskamy przycisk "Save Stegged Image" i wybieramy jego lokalizację. W przypadku odczytu danych cały proces przebiega analogicznie, z tą różnicą, że wybieramy interesujące nas zaszyfrowane pliki i wybieramy opcję "Save Selected", by zapisać na dysku odszyfrowane dane.

Uwaga!
Do działania aplikacji wymagane jest środowisko .NET Framework w wersji 3.5.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SteganPEGSteganPEG 1.0
Wersja stabilna
0.43 MB | 2013-05-27

Ilość pobrań: 350 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SteganPEG