w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 282
Wszystkich postów: 904238
Wszystkich tematów: 127483

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6476 dni

Automatic Mouse and Keyboard 5.9.6.2


Automatic Mouse and Keyboard to rozbudowany program do automatyzacji (obsługi makr) myszy i klawiatury. Pozwala zdefiniować akcje wykonywane przez użytkownika pod postacią scenariuszy, które mogą zostać zapisane, a w przyszłości odtwarzane, co przełoży się na znaczne zwiększenie szybkości oraz wygody naszej pracy. Rozwiązanie to może znaleźć wiele zastosowań; najczęściej jednak przyda się przede wszystkim tym użytkownikom, którzy w swojej pracy z komputerem często wykonują powtarzalne działania, których zautomatyzowanie nie wpłynie na ich jakość, a jedynie zwiększy efektywność pracy, obniżając tym samym zmęczenie.

Program jest nie tylko funkcjonalny, ale i prosty w obsłudze. By stworzyć scenariusz (nagrać makro), wystarczy włączyć tryb rejestracji odpowiednim przyciskiem w programie, a następnie wykonać po raz pierwszy wszystkie akcje, które chcielibyśmy nagrać. Wszystkie ruchy użytkownika są bardzo szczegółowo notowane przez program oraz zapisywane w formie tekstowej. Kiedy rejestracja zostanie zakończona, konieczne jest poinformowanie o tym programu kombinacją klawiszy Alt oraz F2. Na tym etapie użytkownik może zaingerować w utworzony scenariusz pracy. Każda pozycja myszy czy jej przesunięcia dokładnie zaznaczana jest w kolejnych wierszach powstałego dokumentu. Niestety, jeśli nagrywane przez nas makro jest dość długie, wczytanie się w dokument w celu znalezienia konkretnego momentu rejestrowanej akcji może być dość czasochłonne.

Innym sposobem tworzenia makr jest wykorzystanie kreatora. Dzięki niemu możliwe jest utworzenie sztucznego przypadku użycia komputera, co pozwoli zasymulować to działanie w przyszłości. Chodzi tu o ręczne wygenerowanie scenariusza, który wykorzystywać może pętle i instrukcje warunkowe. Pozwoli to odpowiednio rozpracować nietypowe sytuacje, np. "Wykonaj zrzut ekranu aktywnego okna, jeśli w folderze C:Zdjęcia znajduje się taki, a taki plik". Umiejętne wykorzystanie wszystkich funkcji programu pozwoli znacznie ułatwić, a przede wszystkim przyśpieszyć pracę z komputerem, co docenią wszyscy użytkownicy dotychczas ręcznie wykonujący wiele powtarzalnych działań myszą i klawiaturą.

Ograniczenia!
Demonstracyjna wersja programu nie pozwala wykonywać skryptów dłużej niż 3 minuty lub do pierwszych 5 powtórzeń.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
Automatic Mouse and KeyboardAutomatic Mouse and Keyboard 5.9.6.2
Wersja stabilna
1.82 MB | 2018-06-17

Ilość pobrań: 6140 | W tym miesiącu: 455 | W poprzednim miesiącu: 121

Komentarze (1)
Automatic Mouse and Keyboard
avatararrow
~I3lackHole | 2016.01.08 20:30
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nieistotny program, Perfect Keyboard jest dużo lepszy, obsługuje często nawet nietypowe przyciski klawiatury i... jest darmowy.
Automatic Mouse and Keyboard 5.3.0.4