w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 179
Wszystkich postów: 922510
Wszystkich tematów: 133814

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7704 dni

7-Data Recovery Suite 4.3.0


7-Data Recovery Suite jest programem służącym do odzyskiwania danych. Umożliwia przywrócenie poszczególnych skasowanych plików, jak i całych partycji, które wcześniej zostały poddane formatowaniu, usunięte, bądź też z jakiegoś powodu stracone. Program powinien okazać się skutecznym nawet wobec uszkodzeń dysku twardego (bad sectory itp.), zepsutego Main Boot Record, re-partycjonowania, czy nadpisania partycji np. backupem.

Aplikacja korzystając z powyższych możliwości, odzyskuje dane z wewnętrznych i zewnętrznych dysków twardych, pendrive’ów oraz kart pamięci stosowanych w telefonach lub aparatach fotograficznych.

Obsługiwane nośniki danych to: IDE HDD, SATA HDD, SCSI HDD, FireWire HDD, SSD, USB HDD, External HDD, Hardware RAID, Floppy drive, USB flash drive, Compact flash card, Secure Digital card, Memory card/Memory stick, Micro card, Zip drive, IPod, oraz inne.

Systemy plików z jakich można odzyskać dane ograniczają się niestety do EXFAT, NTFS5, NTFS, FAT32, FAT16 i FAT12, a więc głównie do środowiska Windows.

Specjalna sekcja programu przeznaczona jest do przywracania szeregu popularnych formatów obrazów i plików multimedialnych audio-wideo. 7-Data Recovery Suite odzyskuje także rozmaite rodzaje dokumentów oraz e-maile z programu Outlook i pliki baz danych Access. Możliwe jest również odzyskiwanie wielu innych utraconych danych. Aplikacja przeszukuje nośniki pod względem plików mających określoną nazwę ( można ustawić case sensitive), rozszerzenie, maskę, lokację, typ, rozmiar, datę stworzenia, modyfikacji i dostępu.

Główne okno programu nawiązuje swoim wyglądem do kafelkowego stylu Windows 8, jest więc całkiem proste i przejrzyste. Mamy możliwość wyboru, czy chcemy odzyskać pojedyncze pliki, dane z całego nośnika, wybraną partycję lub multimedia. Po wybraniu danej opcji, kafelki ustępują graficznemu interfejsowi przypominającemu nieco instalator Windows 7.

W zaawansowanych ustawieniach możemy wybrać odzyskiwanie danych RAW (istniejących nadal np. po sformatowaniu dysku, karty itp., a także dostępnych nawet, gdy nie da się sformatować nośnika), określić maksymalny rozmiar przywracanych plików i wybrać ich rodzaj. Skanowanie w poszukiwaniu utraconych danych trwa jakiś czas, zależnie od wybranej opcji. Po skończonym przeszukiwaniu, po lewej stronie otwiera się drzewko z utraconymi partycjami i folderami, w których możemy znaleźć interesujące nas pliki. Oprócz odzyskiwania, możliwy jest ich podgląd: tekstowy, heksadecymalny, obrazkowy.

Jak wiele innych programów tego typu, 7-Data Recovery Suite zaleca przeprowadzenie swojej instalacji na innej partycji lub nośniku, aby jego działanie nie nadpisywało obszarów, z których mają być odzyskiwane dane. Także samo przywracanie powinno odbywać się z uwzględnieniem tej możliwości. Program dość skutecznie odzyskuje utracone dane i jest prosty w obsłudze dla mniej zaawansowanych użytkowników.

Uwaga!
Zalecana jest instalacja na partycji lub nośniku, z których nie będą odzyskiwane dane. Program można zainstalować także na Windows 2000 z Service Pack 4.

Ograniczenia!
Wersja Trial działa przez okres 7 dni i umożliwia jedynie odzyskiwanie do 1GB danych. Tylko wersje Pro i Enterprise umożliwiają użytkowanie programu w systemach Windows Server 2003/2008. Informacje o pozostałych różnicach między poszczególnymi wersjami programu dostępne są na stronie producenta.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (16 głosów)

Strefa Download programu
7-Data Recovery Suite7-Data Recovery Suite 4.3.0
Wersja stabilna
2.83 MB | 2019-01-03

Ilość pobrań: 2626 | W tym miesiącu: 16 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (1)
7-Data Recovery Suite
avatararrow
~Wacław | 2013.08.04 21:13
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie ma do tego spolszczenia ?
7-Data Recovery Suite 2.0.0.1