w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 501
Wszystkich postów: 937966
Wszystkich tematów: 138466

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7806 dni

ReclaiMe Free RAID Recovery 5043


ReclaiMe Free RAID Recovery to narzędzie do odzyskiwania macierzy RAID dysków twardych. Program nie działa na pojedynczych dyskach (RAID jest z założenia wielodyskowy), nie służy również do odzyskiwania danych. Obsługiwane rodzaje macierzy to RAID 0, RAID 5 (także 5E i tzw. delayed parity), RAID 6, RAID 0+1, RAID 1+0 oraz RAID 1E.

Narzędzie współpracuje z dyskami wewnętrznymi i zewnętrznymi, obrazami dysków, RAID softwarowym lub hardwarowym, dyskami twardymi w większości urządzeń NAS (Network Attached Storage). Program odzyskuje następujące parametry RAID: offset startowy, rozmiar bloku, liczbę dysków w macierzy, porządek dysków i danych, pozycje oraz rotację partycji.

W celu odzyskania konfiguracji RAID należy odłączyć dyski od macierzy i podłączyć je do kontrolera zdolnego pracować z pojedynczymi dyskami twardymi lub do takiego, który nie obsługuje RAID w ogóle. Później wystarczy uruchomić program i zacząć proces odzyskiwania. Gdy narzędzie przywróci już konfigurację, możemy stworzyć obraz macierzy i zapisać go na dysku. Trzeba przy tym pamiętać, że dysk nie powinien należeć do macierzy, którą właśnie odzyskujemy, gdyż istnieje możliwość jej ponownego uszkodzenia. Po przywróceniu konfiguracji można posłużyć się programem ReclaiMe File Recovery, który pomoże odzyskać dane z dysków RAID, albo skorzystać z wyeksportowanego pliku XML, zawierającego konfigurację macierzy i instrukcje umożliwiające import parametrów RAID w aplikacjach do odzyskiwania danych - R-Studio, File Scavenger, UFS Explorer i Zero Assumption Recovery.

Interfejs programu jest bardzo prosty. Użytkownik nie musi posiadać rozległej wiedzy technicznej by skorzystać z funkcji aplikacji. Obsługa sprowadza się do wybrania kilku zrozumiałych opcji i uruchomienia procesu odzyskiwania, po którym można stworzyć obraz macierzy i wyeksportować konfigurację do pliku XML. Samo odzyskiwanie może przebiegać w przedziale od paru minut do kilku godzin, zależy to od rodzaju RAID, stopnia wypełnienia macierzy i posiadanego sprzętu.

ReclaiMe Free RAID Recovery to narzędzie dla użytkowników, którzy potrzebują w łatwy sposób i niskim kosztem odzyskać swoją macierz RAID. Nie jest to co prawda rozwiązanie kompleksowe, przeznaczone także do odzyskiwania danych, ma jednak możliwość współpracy z tego typu programami. Użytkownicy korzystający z RAID w serwerach, stacjach roboczych, czy zwykłych komputerach, dzięki ReclaiMe Free RAID Recovery będą mogli samodzielnie odzyskać konfigurację RAID, bez konieczności korzystania z dość drogiego serwisu.

Uwaga!
Program nie współpracuje z pojedynczymi dyskami, nie odzyskuje także plików i katalogów.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
ReclaiMe Free RAID RecoveryReclaiMe Free RAID Recovery 5043
Wersja stabilna
2.36 MB | 2024-03-18

Ilość pobrań: 572 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ReclaiMe Free RAID Recovery