w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 177
Wszystkich postów: 904464
Wszystkich tematów: 127572

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6678 dni

NovaBACKUP Professional 19.7 Build 409.1


NovaBACKUP to profesjonalne oprogramowanie przeznaczone do sporządzania kopii bezpieczeństwa (tzw. backupów) oraz za ich pomocą przywracania systemu, programów i wszystkich innych plików do stanu sprzed awarii, czy pozostałych wydarzeń, które spowodowały uszkodzenie lub utratę danych.

Możliwe jest tworzenie kopii bezpieczeństwa dysków twardych, partycji, systemu, zainstalowanych aplikacji, folderów oraz jakichkolwiek plików, czy nawet wolnej przestrzeni na dysku. Oprogramowanie tworzy backupy danych zapisanych niemal na wszystkich znanych nośnikach. Kopie zapasowe, zależnie od ich rozmiaru, możemy nagrywać na innych dyskach (zewnętrznych, wewnętrznych, Network Attached Storage), bootowalnych płytach, napędach taśmowych, tabletach, smartfonach, pendrivach, kartach pamięci itp. Dostępna jest także kopia zapasowa online - na zdalnych serwerach (np. FTP) lub w chmurze (darmowe 2GB). Aplikacja pozwala na bardzo łatwe przywrócenie danych ze wszystkich tych lokalizacji.

Kopie zapasowe są przeprowadzane automatycznie, oczywiście gdy użytkownik sobie tego życzy. Różnice danych w kolejnych kopiach mogą być dodawane do poprzednich backupów lub zapisywane oddzielnie (backup inkrementacyjny i różnicowy). Wersje backupów są przez nas kontrolowane, możliwe jest przywracanie wybranych kopii, jak i usuwanie tych już zbędnych.

Program NovaBACKUP Professional oferuje dwa tryby działania. W pierwszym, tworzy pojedynczy zaszyfrowany plik, tzw. obraz, zawierający wszystkie dane - ma to na celu ułatwienie ich przechowywania (Backup Mode). W drugim, kopiuje poszczególne pliki do wybranego miejsca i utrzymuje z nimi synchronizację (Copy Mode). Nie jest wówczas wymagane używanie NovaBACKUP, gdyż otrzymujemy bezpośredni dostęp do plików. Warto dodać, że dane mogą być przywracane na sprzęt o innej konfiguracji niż ten, na którym były wykorzystywane przed awarią. Program posiada wbudowany moduł antywirusa, oferuje również szyfrowanie danych przy pomocy algorytmu AES-256 oraz ich kompresję.

Aplikacja wspiera disaster recovery (specjalistyczne odzyskiwanie utraconych lub uszkodzonych danych podczas awarii infrastruktury, czy innych niekorzystnych zdarzeń). Istnieje możliwość przeprowadzenia tzw. Forensic Backup (sposobu używanego w kryminalistyce), czyli zgrania całej przestrzeni nośnika razem z wolnym miejscem, a także wykonania specjalnego jej obrazu (w wypadku zaszyfrowanych dysków), zupełnie bez ingerencji w dane, czy ślady pozostałe po ich usunięciu.

Od strony graficznej NovaBACKUP prezentuje się bardzo dobrze, interfejs użytkownika wygląda nowocześnie, jest odpowiednio stylizowany, ale także skromny, bez nadmiaru kolorów i zbędnych efektów. Mniej zaawansowani użytkownicy powinni skorzystać z kreatorów. Dla osób nieco bardziej znających się na kopiach bezpieczeństwa, przewidziano dostęp do wszystkich funkcji poprzez zakładki w górnej części okna programu. Każdy powinien poradzić sobie z przeprowadzeniem standardowej kopii zapasowej. Obsługa aplikacji nie przysporzy większych problemów, ponieważ działanie większości opcji zostało dobrze opisane i wytłumaczone. Mamy także dostęp do okienka z poradami odnośnie używania programu.

NovaBACKUP to rozbudowane narzędzie do wykonywania kopii zapasowych i przywracania danych. Użytkownicy domowi oraz firmy z pewnością docenią jego ogromne możliwości. Zawsze należy liczyć się ze stratą albo uszkodzeniem ważnych dla nas plików, jak i z awarią sprzętu. Aby zapobiec takim sytuacjom używanie tego typu oprogramowania jest niezbędnym zabezpieczeniem.

Uwaga!
Pobranie programu wymaga zarejestrowania się na stronie producenta. Link do pobierania wysyłany jest na pocztę e-mail.

Ograniczenia!
Wersja trial pozwala na użytkowanie programu przez okres 15 dni. Zakupu pełnej wersji możemy dokonać na stronie producenta.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (5 głosów)

Strefa Download programu
NovaBACKUP ProfessionalNovaBACKUP Professional 19.7 Build 409.1
Wersja stabilna
282.92 MB | 2021-04-20

Ilość pobrań: 318 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
NovaBACKUP Professional