w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 219
Wszystkich postów: 904463
Wszystkich tematów: 127571

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6675 dni

YUMI 2.0.8.8


YUMI (Your Universal Multiboot Installer) – darmowe narzędzie do tworzenia bootowalnych dysków USB, z przeznaczeniem do naprawy i ochrony komputera. Utworzony za pomocą tego narzędzia nośnik USB może okazać się bardzo pomocny w razie awarii systemu Windows lub ataku wirusa.

Program pozwala na tworzenie startowych dysków USB (pendrive, karta pamięci itp.), zawierających popularne narzędzia do naprawy, ochrony, czy konserwacji komputera. Zastosowanie takich dysków umożliwia podjęcie odpowiednich działań jeszcze przed startem systemu operacyjnego. Bootowalny nośnik USB może być więc bardzo pomocny chociażby przy ataku niektórych rodzajów wirusów – wtedy to bowiem możemy pozbyć się intruza zanim ten uruchomi się wraz z systemem. Oczywiście użyteczność takich nośników nie ogranicza się jedynie do walki z wirusami. Różnorodność narzędzi, jakie możemy umieścić na bootowalnym dysku jest tak duża, że mamy naprawdę niemałe pole manewru.

Wśród programów, jakie możemy umieścić na dysku USB znajdziemy takie pozycje jak Kaspersky Resuce Disk, Panda SafeCD, Clonezilla, EASUS DiskCopy, OphcrackXP, Partition Wizard, czy Ultimate Boot CD i wiele innych. Widzimy więc, że możemy z powodzeniem zwalczać wirusy, zarządzać partycjami, czy też odzyskać utracone hasła do systemu.

Obsługa programu jest niezwykle prosta – wystarczy wybrać dysk oraz obraz lub pliki programu. Całą resztę zrobi za nas YUMI. W celu umieszczenia programów na nośniku USB, należy wpierw ściągnąć je z sieci na dysk twardy – możemy pobrać je za pośrednictwem YUMI w postaci pliku ISO lub RAR/ZIP. Następnie program automatycznie wyszuka ścieżkę docelową do pliku, jeżeli jednak nie odnajdzie jej sam, należy podać ją ręcznie. Po zakończeniu dodawania wybranego programu do napędu, możemy od razu przejść do początku operacji i dodać kolejny program. Mamy bowiem możliwość umieszczenia więcej niż jednego narzędzia na tworzonym dysku startowym.

Na liście, oprócz programów znajdziemy także systemy operacyjne, takie jak: Fedora, Linux Mint, OpenSuse oraz Ubuntu. Program umożliwia pobranie z sieci obrazów ISO różnych wersji tych systemów. Jeżeli dysponujemy instalatorami systemów Windows Vista oraz 7, te także możemy umieścić na dysku USB.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (17 głosów)

Strefa Download programu
YUMIYUMI 2.0.8.8
Wersja stabilna
1.63 MB | 2021-05-04

Ilość pobrań: 16558 | W tym miesiącu: 30 | W poprzednim miesiącu: 87

Komentarze (2)
YUMI
avatararrow
~xavier | 2011.09.02 12:54
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Najlepszy do tworzenia bootowalnego
pendrive jest SARDU.
Na 1GB penie mam instalator XP-ka i do tego potrzebną narzędziówkę.
avatararrow
~Rafał | 2011.09.02 10:48
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Fajne, coś takiego jak LiLi ...