w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 245
Wszystkich postów: 904369
Wszystkich tematów: 127545

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6570 dni

WinBuilder 082


WinBuilder to rozbudowane narzędzie pozwalające na zbudowanie własnej, gotowej do uruchomienia wersji systemu operacyjnego Windows. Oparta na WinPE funkcjonalność umożliwia stworzenie dystrybucji typu Live CD, bootowanej bezpośrednio z nośników różnych rodzajów i nie wymagającej instalacji na dysku twardym. Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji tego typu, co zdaje się być jej niepodważalną zaletą. Została przetestowana przez setki użytkowników z całego świata, dzięki czemu zachowuje się stabilnie oferując szeroki wachlarz możliwości. Jest również regularnie rozwijana i udoskonalana - społeczność zgromadzona wokół programu stworzyła wiele dodatków rozszerzających jego funkcjonalność.

Proces konfiguracji składa się z kilku kroków. Przede wszystkim należy pobrać na dysk twardy paczki z najpopularniejszym oprogramowaniem instalowanym domyślnie w komputerze oraz skryptami. W tej kategorii aplikacja oferuje kilka źródeł, zawierających nieco różniące się pod względem zawartości i możliwości technicznych zestawy. Po ukończeniu ściągania danych można przejść do właściwej części, czyli dostosowania ustawień dystrybucji Live CD. Należy wybrać, jakie komponenty mają być dostępne w systemie. Całość opiera się skryptach oraz wbudowanych narzędziach. Liczba dostępnych przełączników jest imponująca - zmienić można niemal każdy istotny aspekt systemu operacyjnego, począwszy od wyglądu aż po dostępność interfejsów sieciowych. Wyniki pracy można przetestować bezpośrednio podczas dokonywania modyfikacji (program obsługuje między innymi qEmu, VirtualBox i VMware). Do dyspozycji bardziej zaawansowanych odbiorców dostępnych jest szereg narzędzi do dokładnego analizowania działania aplikacji oraz usuwania zaistniałych problemów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rozbudowane opcje związane z logowaniem zdarzeń. Inne dołączone użytki:
- wbudowany konwerter plików o rozszerzeniach INF i TXT,
- prosty edytor skryptów z podświetlaniem składni,
- program do montowania napędów,
- konwerter plików REG.

Narzędzie jest dostępne za darmo. Projekt posiada otwarty kod źródłowy i bogatą dokumentację w języku angielskim. Wprowadza ona użytkownika nie tylko w obsługę aplikacji, ale również w metody budowania poprawnych składniowo i funkcjonalnych skryptów.

Uwaga!
Do poprawnego, pełnego działania aplikacji niezbędne jest posiadanie stałego połączenia z Internetem oraz uprawnień administratorskich. W najnowszych systemach Windows należy również przed rozpoczęciem pracy wyłączyć funkcję UAC.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
WinBuilderWinBuilder 082
Wersja stabilna
0.91 MB | 2011-11-17

Ilość pobrań: 6418 | W tym miesiącu: 59 | W poprzednim miesiącu: 54

Komentarze (2)
WinBuilder
avatararrow
~LoL | 2014.10.25 18:08
5 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
to co że mało?
WinBuilder 082
avatararrow
~Ozzy | 2011.11.17 16:42
-5 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo mało zajmuje