w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 193
Wszystkich postów: 904463
Wszystkich tematów: 127571

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6675 dni

Universal USB Installer 2.0.0.4


Universal USB Installer to uniwersalne i lekkie narzędzie do tworzenia systemów uruchamianych z nośników USB. Program pozwala na zaaplikowanie na pamięć przenośną rozmaitych dystrybucji GNU/Linux - będą one działać w pełni funkcjonalne, pracując w trybie Live. Co ciekawe, aplikacja bardzo dobrze nadaje się również do kopiowania instalatorów Windows Vista/7/8 oraz różnego typu płyt ratunkowych i użytkowych (Avira Antivir Rescue System, Bitdefender Rescue CD, AVG Rescue CD, F-Secure Rescue CD, Ophcrack, Ultimate Boot CD, Acronis Rescue CD, PartedMagic, Redo Backup and Recovery, Panda SafeDisk, Hiren's Boot CD).

Universal USB Installer nie bez powodu jest określany mianem jednego z najprostszych w obsłudze narzędzi w tej kategorii tematycznej - z konfiguracją poradzą sobie nawet zupełni nowicjusze. Interfejs aplikacji został zbudowany w postaci kreatora, prowadzącego nas przez wszystkie niezbędne operacje. Pierwszym krokiem jest zaakceptowanie treści umowy licencyjnej. Następnie możemy przystąpić do kopiowania systemu operacyjnego na nośnik - wystarczy wybrać jedną z obsługiwanych dystrybucji, wskazać obraz w formacie ISO/ZIP oraz określić docelowy napęd. Po zatwierdzeniu wyboru, następuje proces kopiowania danych na pamięć USB. Przebieg możemy śledzić za pomocą okna z logami oraz paska procentowego. Co ciekawe, program pozwala także na pobranie odpowiednich obrazów płyt na dysk twardy. W tym celu zaznaczamy opcję "Download the iso".

Projekt jest rozpowszechniany na zasadach licencji GNU GPL. Narzędzie posiada otwarty kod źródłowy oraz nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym.

Uwaga!
Niektóre ze wspieranych dystrybucji: Arch Linux, Ubuntu, Edubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, Pardus Linux, OpenSUSE, Android x86, Damn Small Linux, Gentoo, Linux Mint, Debian Live, Fedora, CentOS, KNOPPIX, Sabayon Linux. Pełne zestawienie znajdziemy na witrynie projektu.

Wymagania!
Docelowa pamięć musi być sformatowania za pomocą Fat16, Fat32 lub NTFS - w przeciwnym wypadku stworzony system będzie niezdolny do poprawnej pracy.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (24 głosów)

Strefa Download programu
Universal USB InstallerUniversal USB Installer 2.0.0.4
Wersja stabilna
1.7 MB | 2021-05-04

Ilość pobrań: 32314 | W tym miesiącu: 53 | W poprzednim miesiącu: 118

Komentarze (0)
Universal USB Installer