w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 545
Wszystkich postów: 962346
Wszystkich tematów: 166758

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7785 dni

Wondershare Free Video Converter 11.0.0

Wondershare Free Video Converter to program służący do konwersji plików wideo oraz audio. Aplikacja pozwala także na przycinanie czasu filmów i nagrań dźwiękowych, ustawienie wymiarów obrazu, jego kadrowanie, zastosowanie szeregu efektów graficznych oraz wtapianie napisów i znaku wodnego w wideo. Możliwe jest pobieranie filmów z YouTube, zarówno poprzez sam program, jak i specjalne rozszerzenie przeglądarki z nim związane.

Obsługiwane formaty to: MP4, M4V, AVI, MOV, MKV, DivX, Xvid, DV, DVD-Video (VOB), MPEG-1, MPEG-2, ASF, WebM, 3GP, 3G2, MP3, M4A, M4B, M4R, AIFF, AAC, WMA, MKA, OGG, AAC, AU, AC3, WAV, FLAC. Dostępna jest konwersja wideo na formaty audio, wówczas zostanie zachowana jedynie ścieżka dźwiękowa. Dla każdego z plików docelowych możemy wybrać ogólne ustawienia jakości, określony kodek, rozdzielczość obrazu, bitrate, częstotliwość próbkowania audio oraz liczbę kanałów dźwięku. Warto dodać, że konwersja może odbywać się w trybie wsadowym, co oznacza, że wiele plików zostaje przetworzonych w pojedynczym zadaniu, bez konieczności ingerencji ze strony użytkownika. Program obsługuje akcelerację z użyciem GPU karty graficznej, potrafi również korzystać z wielu wątków i rdzeni procesora.

Aplikacja współpracuje z odtwarzaczem Wondershare Player, instalowanym wraz z nią, niestety bez możliwości decyzji ze strony użytkownika. Program ten oferuje dość podstawowe funkcje, ale pozwala na odtworzenie sporej liczby popularnych formatów A/V. Z istotniejszych możliwości playera warto wymienić: wznawianie filmu lub muzyki od punktu, w którym przerwaliśmy odtwarzanie, wykonywanie zrzutów ekranu, możliwość dodawania do zakładek Wondershare Player materiałów wideo z różnych portali strumieniujących multimedia (funkcja ta jest dostępna po darmowej rejestracji na stronie producenta).

Rozszerzenie Wondershare Video Converter działa w przeglądarkach Mozilla Firefox, Google Chrome oraz Internet Explorer. Tworzy ono specjalny pasek, tuż nad okienkiem z osadzonym filmem, umożliwiający pobieranie wideo w dostępnych dla niego rozdzielczościach (dla YT od 240p do 1080p HD). Wersja Free programu pozwala jedynie na ściąganie filmów z portalu YouTube. Oprócz przycisku Download, na pasku rozszerzenia można znaleźć opcję odpowiedzialną za dodawanie linków filmów z YT i innych portali (np. Vimeo, Dailymotion, Vevo itd.) do playlisty/zakładek Wondershare Playera, a także przycisk otwierający wideo bezpośrednio w tym odtwarzaczu, zamiast w przeglądarce internetowej. Nagrania z YouTube ściągniemy również poprzez skopiowanie ich odnośnika i kliknięcie w przycisk Add URL, umieszczony w zakładce Download konwertera. Ustawienia Wondershare Video Converter pozwalają zdecydować o liczbie pobieranych jednocześnie materiałów wideo (maksymalnie 10). Program gromadzi ściągnięte, skonwertowane oraz przeznaczone do konwersji multimedia w pewnego rodzaju bibliotece, w której możemy np. włączyć odtwarzanie filmu lub muzyki (w samej aplikacji albo w Wondershare Player), zarządzać kolejką konwersji, czy otworzyć katalog plików docelowych.

Szata graficzna aplikacji oraz współpracującego z nią odtwarzacza została wykonana na bardzo przyzwoitym poziomie, jest przyjemna wizualnie i nowoczesna. Nawet mało zaawansowani użytkownicy powinni poradzić sobie bez większych problemów z obsługą programu. Gdyby jednak doświadczyli jakichś trudności, pomoc znajdą w umieszczonych na stronie producenta samouczkach i dziale FAQ.

Uwaga!
Niekiedy po zainstalowaniu aplikacji występują problemy z włączeniem rozszerzenia w przeglądarkach. Jeśli nie zostanie wywołane okienko z propozycją jego uruchomienia, może pomóc kilkukrotne otwieranie i zamykanie programu oraz przeglądarki. Czasem trzeba manualnie włączyć rozszerzenie (powinno być widoczne w dodatkach przeglądarki). W preferencjach programu dostępna jest także opcja umożliwiająca naprawę działania rozszerzenia (Browser Plugin - Repair).

Ograniczenia!
Wersja darmowa Wondershare Video Converter nie pozwala na nagrywanie płyt CD/DVD, w stosunku do edycji komercyjnych obsługiwana jest mniejsza liczba formatów. Rozszerzenie w wersji Free jest w stanie pobierać wideo jedynie z portalu YouTube.
Bogatsze w możliwości, płatne edycje Pro oraz Ultimate można nabyć na stronie producenta.

Wymagania!
Wymagane jest połączenie z internetem, instalator pobiera niezbędne pliki programu z sieci.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Wondershare Free Video ConverterWondershare Free Video Converter 11.0.0
Wersja stabilna
0.97 MB | 2019-08-05

Ilość pobrań: 1368 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
Wondershare Free Video Converter
avatararrow
~piter55555 | 2013.12.15 22:21
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Niestety ale wersja free nie obsługuje formatu DVD!!!!!
Wondershare Video Converter Free 6.5.1