w
googluj

Visual Understanding Environment (VUE) 3.3.0


Visual Understanding Environment (VUE) to rozbudowany program stworzony z myślą o tworzeniu diagramów ułatwiających wizualizację myśli użytkownika oraz pozwalający przedstawiać zależności między elementami projektów czy nawet mapy połączeń komunikacyjnych. Jest prosty w obsłudze, a każdy nowy element diagramu może być edytowany na kilka sposobów, przez co stworzenie projektu idealnie odzwierciedlającego potrzeby danej sytuacji nie powinno być kłopotliwe.

Zaraz po uruchomieniu program wyświetla jedynie puste okno, w którym od razu możemy dodawać nowe elementy. Najczęściej będą to proste kształty w różnych kolorach oraz połączenia między nimi. Dodatkowo możliwe jest umieszczanie na projekcie notatek oraz podpisywanie konkretnych elementów, na przykład opisywanie wybranych połączeń czy związków. Wśród dostępnych opcji edycji kształtów znajdziemy przede wszystkim możliwość dostosowania czcionki napisów (pod kątem jej wielkości, atrybutów, kroju oraz koloru), jak również parametrów samego kształtu, w tym grubości i stylu krawędzi oraz kolorystyki.

A aplikacji można pracować na warstwach, a elementy każdej z nich wyświetlać w formie czytelnych zestawień, które aktywować możemy z poziomu ustawień jako dodatkowe elementy interfejsu (pokazywane są wówczas jako osobne okna). Jest to rozwiązanie dobrze znane z zaawansowanych programów graficznych i działa do niego analogicznie. VUE oferuje również narzędzia związane z wyszukiwaniem elementów projektu po słowach kluczowych, jak również ustawienia ogólne całego diagramu (kolor tła, opis).
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Visual Understanding Environment (VUE)Visual Understanding Environment (VUE) 3.3.0
Wersja stabilna
60 MB | 2023-12-06

Ilość pobrań: 317 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Visual Understanding Environment (VUE)