w
googluj

Recordit 0.2


Recordit to nieduży program, przy pomocy którego nagramy film z akcji wykonywanych na komputerze, który będzie rejestrowany w oknie o wyznaczonych wymiarach, a następnie zostanie natychmiastowo opublikowany na serwerze producenta, z poziomu którego możliwe będzie wygodne udostępnienie pliku przyjaciołom lub współpracownikom. Aplikacja zajmuje się nagrywaniem widoku pulpitu w wystarczającej płynności do prowadzenia prostych prezentacji, domyślnie rejestrując przy tym pozycję kursora jako wyraźne koło, które lepiej zwraca uwagę adresata, niż klasyczna ikona strzałki.

Program jest również bardzo prosty w obsłudze. Po instalacji i uruchomieniu rezyduje podczas pracy jako ikona na pasku zadań systemu, z poziomu której możliwe jest uruchomienie nagrywania, włączenie ustawień oraz wyświetlenie listy ostatnio zarejestrowanych nagrań. Po wybraniu opcji nowego nagrywania, przy pomocy myszy konieczne będzie zaznaczenie obszaru, którego nagrywanie nas interesuje. Gdy zakończymy ten etap, rejestrację obrazu rozpoczniemy dedykowanym przyciskiem. Warto zauważyć, że kiedy zakończymy nagrywanie, materiał automatycznie zostanie przesłany na serwery producenta, z poziomu którego użytkownik będzie mógł zadysponować linkiem bezpośrednim do pliku GIF lub odtwarzacza na stronie. Niestety po nagraniu upload jest konieczny; użytkownik nie ma możliwości jego anulowania czy przerwania.

Program oferuje jedynie dwie opcje w ustawieniach. Pierwsza pozwala zadecydować o automatycznym uruchamianiu programu przy starcie, druga natomiast wybrać kolor podświetlenia kursora podczas nagrywania (może to być dowolna barwa; dysponujemy mieszalnikiem RGB) lub dezaktywować tę opcję.

Ograniczenia!
Nagrania mogą mieć maksymalną długość 5 minut.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
RecorditRecordit 0.2
Wersja stabilna
0.65 MB | 2017-05-12

Ilość pobrań: 271 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Recordit