w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 708
Wszystkich postów: 939073
Wszystkich tematów: 138951

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni

NodeBox 3.0.47


NodeBox to rozwijany w ramach licencji o otwartym kodzie program, służący do tworzenia wszelkiego rodzaju wykresów i schematów reprezentujących dane. Umożliwia kreowanie nowych projektów w oparciu o ciekawą koncepcję opierającą się na warstwach, które można kolejno dołączać lub ukrywać, wpływając w ten sposób na końcowy efekt na obrazku. Dzięki graficznej ich reprezentacji, użytkownik ma stały podgląd w zależności pomiędzy kolejnymi danymi źródłowymi czy elementami tworzącymi dany projekt, przez co możliwe jest szybkie edytowanie danych i ich wyglądu na wykresach.

Ponieważ program tworzony jest przez wielu programistów, z jednej strony nie udało się uniknąć pewnych niedociągnięć (zaskakuje na przykład praktycznie brak ustawień konfiguracyjnych samego środowiska pracy), jednocześnie jednak program pozwala osiągnąć na tyle ciekawe efekty na schematach, iż warto poświęcić mu chwilę na testy; być może okaże się narzędziem, które dokładnie wpisuje się w nasze potrzeby. Poznać jego możliwości możemy już po instalacji, ponieważ wraz z programem wgrywane są przykładowe pliki stworzone za jego pomocą. Część z nich korzysta nawet z zewnętrznych baz danych, wszystkie natomiast przede wszystkim różnią się od siebie wyglądem, by pokazać potencjał aplikacji od jak najlepszej strony.

Pochwały należą się interfejsowi, którego rozmiary trzech głównych elementów można niemal dowolnie modyfikować, wpływając w ten sposób na komfort naszej pracy. Brakować może obsługi kart; wszystkie kolejno otwierane projekty uruchamiane są jako osobne okienka, co w przypadku dużej ilości analizowanych prac może okazać się kłopotliwe.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
NodeBox



NodeBox 3.0.47
Wersja stabilna
89.4 MB | 2017-08-22

Ilość pobrań: 261 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
NodeBox