w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 514
Wszystkich postów: 947080
Wszystkich tematów: 141648

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7839 dni

Ubiquitous Player 2018.01.03


Ubiquitous Player to solidny menadżer plików. Narzędzie nie jest klasycznym programem tego typu - stanowi bowiem swoisty niezbędnik, ułatwiający pracę na komputerze. Oprócz wykonywania podstawowych operacji na plikach i katalogach (kopiowanie, przenoszenie, zmiana nazw, usuwanie, wyszukiwanie), umożliwia bowiem przeglądanie zawartości internetu oraz odtwarzanie multimediów.

Wśród dostępnych modułów znajdują się:

• Odtwarzacz muzyczny
Moduł jest oparty o rozbudowaną bibliotekę BASS. Oferuje dzięki temu sporą liczbę funkcji, przy zachowaniu dobrej jakości odtwarzanego dźwięku. Radzi sobie z popularnymi formatami plików (MP3, FLAC, OGG, WAV, WAVPACK, APE, ALAC) i kompilacjami Audio CD. Narzędzie zostało wyposażone w wygodną playlistę, kilka trybów odtwarzania, odczytywanie tagów. Walory estetyczne zwiększa natomiast wyświetlanie okładek albumów i wizualizacji dźwięku.

• Notatniki
Program udostępnia dwa bardzo proste notatniki - tekstowy i graficzny. Pierwszy pozwala na szybkie przeszukiwanie zawartości dokumentu, podkreślanie linków i definiowanie zakładek. W drugim natomiast określimy rozmiar i kolor pędzla.

• Przeglądarka internetowa
Niewielkie narzędzie do przeglądania stron, oparte na silniku Internet Explorer. Umożliwia otwieranie witryn na kartach, korzystanie z wyszukiwarki Google, drukowanie i zapisywanie danych na dysku.

• Kalkulator
Ubiquitous Player udostępnia wygodny, choć niezbyt zasobny w funkcje kalkulator. Oprócz standardowych operacji matematycznych (dodawanie, odejmowanie, dzielenie, mnożenie, obliczanie procentów, silnia, pierwiastkowanie, potęgowanie, logarytm naturalny), mamy dostęp do schowka przechowującego wyniki. Dostępny jest także panel z historią przeprowadzonych obliczeń.

• Przeglądarka graficzna
Narzędzie spełniające podstawowe zadania związane z przeglądaniem i obróbką grafiki. Za jego pomocą możemy w łatwy sposób wyświetlić pokaz slajdów, obrócić/odbić obraz, dodać tekst, zastosować filtry (rozmazanie, skala szarości, negatyw), zmienić format (PNG, JPEG, BMP), wydrukować bądź ustawić jako tapetę.

• Edytor tekstu
Aplikacja do edycji plików tekstowych. Liczbę funkcji przypomina systemowego WordPada. Udostępnia opcje formatujące (justowanie, listy, zmiana koloru i kroju czcionki, pogrubienie, kursywa, pochylenie, podkreślanie linków) oraz narzędzia wyszukiwania/zamiany.

• Menadżer ulubionych odnośników
Każdy użytkownik ma zestaw stron internetowych, które odwiedza często bądź uważa za warte późniejszego przejrzenia. Pomocny będzie więc moduł, pozwalający na przechowywanie linków w drzewiastej strukturze (katalogi, podkatalogi, odnośniki). Gotową listę można przeszukiwać oraz zapisać na dysku w postaci dokumentu HTML.

• Monitor schowka
Kolejny z prostych, ale przydatnych modułów. Narzędzie monitoruje zawartość schowka systemowego - po znalezieniu nowych danych (tekst, pliki graficzne) trafiają one na listę. Dla ułatwienia, są podpisane stemplem czasowym.

• Drobne narzędzia
Ubiquitous Player został uzupełniony kilkoma dodatkowymi, prostymi w obsłudze aplikacjami. Dla webmasterów i użytkowników zajmujących się obróbką grafiki, przydatny będzie moduł do pobierania kolorów. Obsługuje barwy w formatach RGB, HTML i Pascal. Użytkownicy dbający o bezpieczeństwo docenią natomiast klawiaturę ekranową. Co ciekawe, dostosowuje się ona automatycznie do języka ustawionego w systemie operacyjnym. Program potrafi także przechwytywać zrzuty ekranowe i zapisywać je do zdefiniowanego katalogu.

Narzędzie posiada nieco chaotyczny interfejs - wymaga on z pewnością przyzwyczajenia. W górnej części okna zgromadzone są wszystkie dostępne funkcje, natomiast po lewej stronie znajdziemy panel nawigacyjny. Co ciekawe, wygląd aplikacji można w prosty sposób zmienić za pomocą jednego z kilku tematów kolorystycznych.

Ubiquitous Player jest dostępny bezpłatnie do zastosowań niekomercyjnych. Narzędzie nie wymaga instalacji - wystarczy rozpakować archiwum w dowolnym katalogu.

Uwaga!
Program może wywoływać konflikty ze skrótami klawiaturowymi innych aplikacji zainstalowanych w systemie. Aby naprawić problem, należy wejść w menu konfiguracji oraz odznaczyć opcję "Use global shortcuts".

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (12 głosów)

Strefa Download programu
Ubiquitous PlayerUbiquitous Player 2018.01.03
Wersja stabilna
2.04 MB | 2018-01-03

Ilość pobrań: 590 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Ubiquitous Player