w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 495
Wszystkich postów: 962338
Wszystkich tematów: 166757

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7785 dni

FileMind 0.6.6.482 Beta


FileMind to prosty menedżer plików, który przypadnie do gustu osobom lubiącym nieskomplikowany i estetyczny interfejs. Funkcjonalność programu nie jest tak bogata, jak w innych tego typu narzędziach, jednak FileMind niewątpliwie stanowi ciekawą alternatywę dla systemowego Eksploratora Windows.

Dla wielu osób, szczególnie początkujących użytkowników komputerów, korzystanie z rozbudowanych menedżerów plików bywa męczące. Jest to spowodowane choćby innym wyglądem takiej aplikacji w stosunku do wbudowanego w system Eksploratora Windows. Co więcej, liczba funkcji w zaawansowanych menedżerach sprawia, że instalacja takiego narzędzia wydaje się niepotrzebna, jeśli planujemy wykonywać jedynie kilka prostych operacji na plikach. W celu skorzystania z takich opcji, jak wyszukiwanie określonych plików na dysku, przechodzenie przez strukturę katalogów bądź łatwy dostęp do często używanych plików czy katalogów, w zupełności wystarczy nieskomplikowany FileMind.

Atutem programu, widocznym już w trakcie instalacji, jest estetycznie zaprojektowany interfejs, który stanowi dobrą odmianę w stosunku do wspomnianego Eksploratora Windows. FileMind zdecydowanie nie przypomina nam, abyśmy korzystali z wbudowanego w system narzędzia. Dobre połączenie estetycznego interfejsu oraz wbudowanie wystarczającej dla wielu użytkowników liczby funkcji sprawia, że obsługa programu jest łatwa i przyjemna.

Choć FileMind ma służyć do wykonywania podobnych czynności, jak w Eksploratorze, niektóre cechy programu przypominają przeglądarkę internetową. Wyszukiwanie określonych plików czy folderów poprzez wpisywanie wyrażenia w pasku znajdującym się w górnej części aplikacji, a także dodawanie skrótów do wybranych katalogów, programów, zdjęć czy jakichkolwiek innych plików na pasku zakładek zapewne wyda się znajome użytkownikom przeglądarek stron WWW.

Przydatną, oryginalną funkcją programu o nazwie EyeCatch jest automatyczne oznaczanie niedawno używanych folderów czy plików, dzięki czemu łatwiej nam sobie przypomnieć, do jakiego katalogu ostatnio zaglądaliśmy, czy jaki dokument otwieraliśmy. Dostępność wielu filtrów pomagających w korzystaniu z wyszukiwarki sprawia, że znajdowanie w zakamarkach dysku zapomnianych plików jest szybkie i bezproblemowe. Pomimo braku polskojęzycznego interfejsu posługiwanie się aplikacją FileMind jest intuicyjne i szybkie, a dodatkowo cieszy oczy estetycznym wyglądem, innym niż w typowych systemowych narzędziach.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
FileMind



FileMind 0.6.6.482 Beta
Wersja rozwojowa
9.71 MB | 2013-03-31

Ilość pobrań: 210 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
FileMind