w
googluj

SmoothDraw 4.0.5


SmoothDraw to ciekawy program do malowania. Narzędzie jest przeznaczone przede wszystkim dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników - oferuje całkiem przyzwoitą ilość funkcji, niemniej nie wystarczą one do profesjonalnych zastosowań. Aplikacja jest mimo to warta wypróbowania.

SmoothDraw, podobnie jak konkurencyjne narzędzia tego typu, udostępnia dużą liczbę pędzli, stempli i narzędzi kreślarskich, odzwierciedlających ich rzeczywiste odpowiedniki (kredka, ołówek, spray, farba wodna, pióro). Dla każdego z nich można wyregulować parametry, takie jak rozmiar śladu i krycie. Kolejną zaletą aplikacji jest możliwość pracy na warstwach - zarządzamy nimi w standardowy sposób. Program współpracuje również z tabletami. Na panelu widocznym w lewej części okna, możemy zmienić siłę nacisku i inne właściwości rysika. Wszystkie wymienione funkcje sprawiają, że za pomocą aplikacji stworzymy realistyczne, dobrze prezentujące się rysunki.

Pozostałe cechy programu:
- obsługa popularnych formatów plików graficznych (PNG, JPEG, GIF, BMP, TIFF, PSD, PCD, TGA, PCX, DDS),
- narzędzie do wyboru kolorów, obsługujące dwa tryby zapisu (RGB, heksadecymalny),
- możliwość przechowywania ulubionych barw oraz ich losowania,
- podstawowe funkcje edycyjne (zaznaczanie, przenoszenie, skalowanie, gumka, wypełnienie, tekst, pobranie kolorów, rozmazywanie),
- edytor właściwości pędzli, za pomocą którego dostosujemy szczegółowe ustawienia (wzór pozostawianego śladu, minimalny rozmiar, efekty, losowość),
- odbijanie obrazu w poziomie/pionie,
- pędzel klonujący,
- możliwość zmiany płótna,
- obracanie obrazu o dowolny kąt,
- bogata kolekcja filtrów i efektów (kalibracja kontrastu/naświetlenia/jasności/nasycenia, blur, poświata, mozaika, skala szarości, wyostrzenie, szum).

Program jest dostępny bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Z oficjalnej strony projektu można pobrać zestaw dodatkowych grafik, mogących służyć jako stemple lub wzory pędzli.

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework w wersji 2.0 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
SmoothDrawSmoothDraw 4.0.5
Wersja stabilna
2.19 MB | 2014-02-10

Ilość pobrań: 869 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
SmoothDraw