w
googluj

Speedy Painter 3.6.6


Speedy Painter to lekki program do malowania w systemach operacyjnych z rodziny Windows. Aplikacja pozwala na tworzenie rysunków za pomocą wygodnego interfejsu użytkownika (oparty jest on na silniku OpenGL). Narzędzie przypadnie do gustu wszystkim użytkownikom wykorzystującym komputer do obróbki graficznej. Dzięki trybowi referencyjnemu (wystarczy nacisnąć klawisz F3) mamy możliwość malowania z jednoczesnym podglądem docelowego rezultatu. Narzędzie współpracuje z najpopularniejszymi formatami plików (JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF).

W głównym oknie aplikacji nie znajdziemy menu oraz pasków narzędziowych - funkcje edycyjne zgromadzone są na panelach zlokalizowanych wokół obszaru roboczego. Program wymusza na użytkowniku korzystanie ze skrótów klawiaturowych, które zostały dobrane w taki sposób, by maksymalnie przyspieszyć modyfikację obrazów.

Aplikacja posiada zestaw narzędzi niezbędnych do tworzenia rysunków. Do dyspozycji mamy pędzel o konfigurowalnych parametrach (wielkość śladu, stopień krycia, twardość), gumkę, wygodny przybornik kolorów, tryb swobodnego obracania obrazu, zaznaczanie obszarów za pomocą różdżki oraz odbicie lustrzane. Narzędzie pozwala na pracę na wielu warstwach, umożliwia także cofanie i powtarzanie wykonywanych operacji. Ciekawą funkcją programu jest możliwość rejestrowania procesu tworzenia rysunku. Animację można w prosty sposób ponownie odtworzyć, zapisać do pliku na dysku bądź też wyeksportować do formatu AVI.

Speedy Painter jest dostępny za darmo na zasadach licencji freeware. Program nie posiada zbyt rozbudowanej dokumentacji, niemniej warto zapoznać się z listą skrótów klawiaturowych (przycisk "i"), galerią przykładowych prac oraz krótkim poradnikiem.

Uwaga!
Aplikacja nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym. Wystarczy rozpakować archiwum ZIP do dowolnego katalogu, a następnie uruchomić plik SpeedyPainter.exe.

Wymagania!
Program do poprawnego działania wymaga karty graficznej zgodnej ze specyfikacją OpenGL 3.0.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (26 głosów)

Strefa Download programu
Speedy PainterSpeedy Painter 3.6.6
Wersja stabilna
5.29 MB | 2020-12-27

Ilość pobrań: 1683 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (0)
Speedy Painter