w
googluj

SketchPort Vector 1.0.20


SketchPort to darmowy program przeznaczony do rysowania i malowania z tzw. „wolnej ręki”. W aplikacji możemy tworzyć grafikę wektorową przy pomocy kilku prostych narzędzi, po czym udostępniać ją w społeczności użytkowników tego projektu. SketchPort w wersji dla Windows (SketchPort Vector/Desktop) jest skierowany przede wszystkim do osób korzystających z tabletów graficznych albo ekranów dotykowych, po których można rysować piórkiem. Oczywiście obrazy stworzymy także przy pomocy myszki, jednak sposób ten wymaga znacznie większych starań. Aplikacja pozwala na używanie pędzla, pędzla z wypełnieniem oraz gumki. Dla każdego z tych narzędzi można ustalić odpowiedni rozmiar, przeźroczystość i stopień rozmycia. Dostępny jest bogaty zestaw domyślnych kolorów, poza tym skorzystamy również z próbnika/pipety barw oraz palety kolorów w formie koła. Dla zwiększenia dokładności rysunku można włączyć tryb widoku siatki. Rozmiary płótna są właściwie nieograniczone. Dzięki wektorowej grafice nie musimy przejmować się niepożądaną pikselizacją naszych prac.

SketchPort Vector pozwala na prace z warstwami, oferując funkcje tworzenia i usuwania warstw, pozycjonowania ich w stosie, jak również ukrywania. Niestety, z chwilą tworzenia opisu nie można przenieść czy skopiować obiektu z jednej warstwy do drugiej, nie istnieją zresztą żadne narzędzia, które odpowiadałyby za zaznaczanie elementów (można zaznaczać warstwy). Wszystkie wprowadzone modyfikacje da się bez problemów cofnąć, jak również zastosować je ponownie, w wypadku gdy okażą się jednak wartościowe. SketchPort Vector oferuje funkcję importu obrazów zapisanych w formatach JPG oraz PNG. Nasze dzieła możemy zapisać w natywnym formacie aplikacji, a także przesłać je na serwer projektu, w celu podzielenia się nimi ze społecznością użytkowników SketchPort Vector.

Program wyróżnia się ciekawie rozwiązanym interfejsem - nowoczesnym, eleganckim, mocno minimalistycznym i jednocześnie bardzo intuicyjnym w obsłudze. Istotną rolę pełnią skróty klawiaturowe, pozwalające na szybkie wykorzystanie danego narzędzia czy interesującej nas funkcji. Zwracając uwagę na wygląd i sposoby obsługi interfejsu, można niemal od razu poznać, że SketchPort Vector to program działający także na urządzeniach mobilnych – tabletach oraz smartfonach. Obecnie narzędzie jest dostępne dla systemów Windows, Mac OS, Android oraz iOS, poza tym możemy także uruchomić webaplikację Sketchport, kontrolowaną z poziomu przeglądarki internetowej (platforma systemowa nie ma wówczas zbyt wielkiego znaczenia). W witrynie projektu udostępniono szczegółowy wykaz skrótów klawiatury (niektóre funkcje są aktywowane tylko poprzez skróty), poza tym skorzystamy w niej również z webaplikacji SketchPort oraz przejrzymy i ocenimy prace graficzne innych użytkowników programu.

SketchPort dostępny jest również dla systemu Android oraz iOS.

Wymagania!
Oprogramowanie Adobe AIR lub Adobe Flash Player jest wymagane przez instalator programu, sam program, jak również przez webaplikację.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
SketchPort VectorSketchPort Vector 1.0.20
Wersja stabilna
0.54 MB | 2014-06-27

Ilość pobrań: 273 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 14

Komentarze (0)
SketchPort Vector