w
googluj
pl

Shadow Defender 1.5.0.726


Shadow Defender to program tworzący wirtualne środowisko dla wszystkich nowych plików i programów, które wprowadzają zmiany na dysku użytkownika – na partycjach, w systemie, rejestrze, oraz w katalogach. W ten sposób narzędzie zabezpiecza nasz komputer przed złośliwym oprogramowaniem, instalacją niepotrzebnych aplikacji, gromadzeniem podejrzanych plików, niebezpiecznymi modyfikacjami rejestru itd. Każda zmiana jest przekierowywana z rzeczywistego środowiska do jego wirtualnego odpowiednika. W wypadku, gdy np. komputer zostaje zainfekowany malware, a dyski działają w Shadow Mode (tryb wirtualizacji oferowany przez program), wystarczy ponownie uruchomić system, by odwrócić wszystkie szkodliwe operacje, wprowadzone przez złośliwe oprogramowanie.

Program Shadow Defender pozwala na włączanie i wyłączanie trybu Shadow dla poszczególnych dysków i partycji. Warto dodać, że zatrzymanie ochrony wymaga zrestartowania systemu. Przed uruchomieniem trybu Shadow należy zapisać wszystkie otwarte dokumenty i inne modyfikowane przez nas dane. Możliwe jest wybranie plików, katalogów oraz wpisów rejestru, które nie zostaną objęte wirtualizacją. Dodatkowo dostępna jest opcja pozwalająca na zapisywanie bufora aplikacji (a więc - wszystkich zmian) do pamięci RAM, należy jednak pamiętać, że funkcja ta wymaga posiadania RAM’u o znacznych rozmiarach. Program może działać według harmonogramu i włączać lub wyłączać ochronę w określonym czasie. W każdej chwili istnieje możliwość zdefiniowania plików i folderów wirtualnych, których modyfikacje będą natychmiast uwzględnianie w rzeczywistym środowisku. Narzędzie działa na kontach wielu użytkowników. Dostęp do funkcji aplikacji może być chroniony hasłem, dodatkowo program pozwala na włączenie szyfrowania swojego bufora, w którym zapisywane są wszystkie modyfikacje. Shadow Defender integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows. Ikonka programu, dostępna w obszarze powiadomień, pozwala na kontrolę trybu Shadow dla wszystkich woluminów oraz wywołanie okna głównego. Po przejściu w tryb wirtualizacji, na pulpicie widoczny jest niewielki komunikat o aktywnej ochronie. W razie potrzeby można wyłączyć zarówno tę informację, jak i wyświetlanie ikonki w zasobniku systemowym. W opcjach narzędzia można także zdecydować o jego uruchamianiu wraz ze startem Windows.

Interfejs graficzny programu został wykonany na przyzwoitym poziomie, wszystkie opcje są łatwo dostępne i czytelne. Obsługa Shadow Defender nie powinna stanowić problemu nawet dla mniej zaawansowanych użytkowników. Przy wielu funkcjach wyświetlane są krótkie podpowiedzi, poza tym można skorzystać z pliku pomocy wbudowanego w program (wystarczy nacisnąć klawisz F1), a także odwiedzić podstronę Help, dostępną w witrynie producenta.

Uwaga!
Przed uruchomieniem Shadow Mode, należy zapisać wszystkie otwarte dokumenty oraz inne pliki, w których wprowadzamy zmiany.

Ograniczenia!
Z wersji Trial można korzystać przez okres 30 dni, później konieczne jest nabycie płatnej licencji na stronie producenta.

Spolszczenie!
Translacja jest otwierana w przeglądarce jako strona internetowa, bez możliwości typowego pobierania pliku za pomocą odnośnika. Aby wprowadzić spolszczenie, należy zapisać otwartą stronę z translacją na dysku za pomocą przeglądarki (bez wprowadzania zmian w nazwie i rozszerzeniu pliku), po czym skopiować zapisany w ten sposób plik res.ini do folderu instalacyjnego aplikacji (i przy okazji zastąpić poprzednią wersję res.ini). Zwykle jest to katalog Program Files, chyba że użytkownik zainstaluje program w innej lokacji.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.7 (13 głosów)

Strefa Download programu
Shadow DefenderShadow Defender 1.5.0.726
Wersja stabilna
3.47 MB | 2020-08-02
Spolszczenie do Shadow Defender

Ilość pobrań: 2293 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (4)
Shadow Defender
avatararrow
~Memnon | 2016.08.21 12:22
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Na stronie oficjalnej producenta jest jako najnowsza wersja 1.4.0.648 . A umieszcza tam aktualizacje od razu . Skąd macie info o nowej wersji ?
Shadow Defender 1.4.0.650
avatararrow
~awssld | 2016.03.25 00:03
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
bardzo dobry programik a komu nie pasuje niech się nuczy , a nie pisze brednie
Shadow Defender 1.4.0.612
avatararrow
~Pawel | 2014.11.18 20:57
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Chodzi o aktualnie otwarte i edytowane pliki. Zapisujemy je normalnie, tam gdzie chcemy. Należy je zapisać, bo po uruchomieniu trybu Shadow zmiany wprowadzane w tych dokumentach będą już tylko wirtualne i znikną po restarcie systemu. Narzędzie współpracuje z antywirusami, jednak z pewnością trzeba utworzyć wyjątki dla tych programów, bo inaczej aktualizacje baz sygnatur itp. mogą wyparować po restarcie w trybie Shadow.
Shadow Defender 1.4.0.566
avatararrow
~wejko | 2014.11.17 22:07
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Z opisu wynika,że program jest bardzo przydatny,ale mam pytania:

- przed uruchomieniem Shadow Mode,gdzie należy zapisać wszystkie otwarte dokumenty oraz inne pliki, w których wprowadzamy zmiany?

- program może być stosowany dodatkowo obok zainstalowanych antywirusów?
Shadow Defender 1.4.0.566