w
googluj

SendSMTP 2.19.0.1


SendSMTP to ciekawy program pozwalający na wysyłanie wiadomości e-mail za pośrednictwem konsolowego interfejsu i wykorzystania protokołu SMTP. Jest to aplikacja bardzo prosta w obsłudze, która stanowić może swego rodzaju uproszczenie i alternatywę dla większych klientów poczty internetowej pokroju popularnego Outlooka firmy Microsoft. Choć na pierwszy rzut oka opisywany program może wydawać się bardzo archaiczny, w praktyce okazuje się całkiem funkcjonalny i bardzo sprawny w zadaniu, które wykonuje.

Aby wykorzystać możliwości programu wystarczy uzupełnić odpowiednie informacje w głównym oknie, gdzie należy podać adresata naszej wiadomości, jak również informacje o nadawcy. Te uzupełnione być mogą preferencjami, które skontrolować można w ustawieniach. Aby się do nich dostać, wystarczy przełączyć się na ostatnią z zakładek, na których oparty jest interfejs całego programu. Pisanie samego maila odbywa się w oknie przypominającym konsolę. Unikniemy dzięki temu konieczności formatowania wiadomości, ponieważ i tak zostanie wysłana jako czysty tekst. Możliwe jest również dołączanie załączników, które wysłane zostaną wraz z wiadomością.

Choć oferowany przez program wygląd może się dla niektórych wydawać wystarczającym już uproszczeniem, aplikacja umożliwia również pracę w pełnym trybie konsolowym, a więc z poziomu wiersza poleceń systemu Windows. Tutaj obsługa sprowadza się już tylko do poleceń tekstowych, a odpowiednia ich składnia znajduje się w informacji udostępnionej przez producenta na swojej stronie.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
SendSMTPSendSMTP 2.19.0.1
Wersja stabilna
2.36 MB | 2017-03-31

Ilość pobrań: 185 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SendSMTP