w
googluj

Mailpile 0.5.2 Beta III


Mailpile to klient poczty e-mail, który jest desktopową aplikacją, działającą jednak z poziomu przeglądarki (w formie ładowanej lokalnie aplikacji webowej). Cechuje się stosunkowo atrakcyjnym interfejsem, który jest dodatkowo bardzo przejrzysty, co z pewnością ułatwi przeglądanie poczty szczególnie wtedy, gdy witryny dostawców naszych skrzynek są przeładowane reklamami czy efektami wizualnymi. Program umożliwia jednoczesną obsługę wielu kont, a ich dodawanie jest proste, dzięki wbudowanemu kreatorowi, podpowiadającemu co należy zrobić w poszczególnych jego krokach.

W chwili tworzenia niniejszego opisu aplikacja pozostaje dostępna jedynie w formie edycji rozwojowej (Beta). Biorąc to pod uwagę, radzi sobie bardzo dobrze – nie zauważyliśmy natarczywych spadków wydajności czy błędów w ogólnym funkcjonowaniu. Naturalnie niektóre elementy interfejsu zdradzają, że nie mamy jeszcze do czynienia z pełną wersją; logowanie użytkownika oraz dodawanie nowego konta są bardzo atrakcyjne wizualnie (wzbogacone o płynne przejścia ekranów), natomiast sam odczyt wiadomości, czy ładowanie kolejnych wątków nie zostało w ten sposób przyozdobione, a samo wczytywanie danych nie jest już tak szybkie.

Obsługa programu nie powinna być wyzwaniem dla nikogo. Wszystkie operacje wykonuje się w zasadzie analogicznie, do tego, jak korzystalibyśmy z własnej skrzynki. Główny panel nawigacyjny znajduje się z lewej strony (jego elementy można edytować), z kolei główny widok pokazujący wątki, a ostatecznie treść wiadomości, znajduje się na środku ekranu, zajmując jego największy obszar. Warto zwrócić uwagę, iż połączenia programu z serwerem naszej poczty mogą być szyfrowane jednym z kilku algorytmów (jego wybór, wraz z dodatkowymi opcjami, dostępny jest podczas dodawania nowej skrzynki przy pomocy kreatora).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
MailpileMailpile 0.5.2 Beta III
Wersja rozwojowa
18.1 MB | 2015-10-14

Ilość pobrań: 108 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Mailpile