w
googluj

hMailServer 5.6.7 Build 2425


hMailServer to nieduży, ale funkcjonalny program, który dostarcza wszystkich niezbędnych narzędzi do uruchomienia własnego serwera mailowego, korzystającego z POP3, SMTP oraz IMAP4. Jest to produkt rozwijany przez wielu programistów z całego świata w ramach licencji o otwartym kodzie, dzięki czemu kolejne aktualizacje i nowa funkcjonalność (również w edycji rozwojowej programu) pojawiają się stosunkowo często. Z punktu widzenia osoby tworzącej serwer mailowy, nie bez znaczenia okaże się także dostępność dokumentacji do większości wersji programu oraz forum jego użytkowników, na którym możliwe jest dzielenie się doświadczeniem i rozwiązywanie ewentualnych problemów z pracą.

Program obsługuje bazy danych Microsoft SQL Server, PostgreSQL oraz MySQL, dzięki czemu nie jesteśmy ograniczeni do wykorzystania tylko jednej technologii. Zadbano także o bezpieczeństwo informacji przekazywanych przez aplikację, poprzez zastosowanie odpowiednich wstępnych ustawień filtrów antyspamowych połączonych z możliwościami dodatkowego skanera antywirusowego. Cała konfiguracja programu, a przede wszystkim tworzonego serwera, odbywa się poprzez wygodny panel administratora, którego narzędzia zostały pogrupowane według prawdopodobnej kolejności zapotrzebowania na ich wykorzystanie oraz według katalogów, tworzących kolejne kategorie.

Cały projekt należy pochwalić za bardzo dopracowaną i szczegółową instrukcję obsługi dostępną na stronie internetowej producenta. Co ciekawe, programiści udostępniają również osobny dokument, odpowiednio dostosowany do możliwości wersji rozwojowej Beta programu.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
hMailServerhMailServer 5.6.7 Build 2425
Wersja stabilna
3.92 MB | 2018-03-08

Ilość pobrań: 157 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
hMailServer