w
googluj

FossaMail 38.2.0


FossaMail to rozbudowany klient poczty e-mail, stworzony przez producentów przeglądarki internetowej Pale Moon i bazujący na jej rdzeniu. Jest alternatywą dla Thunderbirda (oprogramowania rozwijanego przez Mozillę) i choć bazuje na jego rozwiązaniach, jest osobną aplikacją, która poprawnie funkcjonuje jako niezależna instalacja. FossaMail oferuje prosty i funkcjonalny interfejs, w którym nie znajdziemy wiele atrakcji wizualnych, ale z drugiej strony to właśnie dzięki temu jest on czytelny i raczej łatwy w obsłudze. Cechą charakterystyczną jest również bardzo duża liczba ustawień, które pozwolą dopasować program dokładnie do swoich potrzeb.

Skonfigurowanie programu z własną skrzynką pocztową jest naprawdę proste. Przy pierwszym uruchomieniu, aplikacja automatycznie wyświetla niewielki kreator, w którym będziemy mogli wprowadzić swój adres e-mail oraz hasło dostępu. W przypadku najpopularniejszych skrzynek, program automatycznie pobiera z Internetu niezbędną konfigurację połączeń, dzięki czemu wprowadzanie niezbędnych ustawień ogranicza się tylko do zaznaczenia interesujących nas preferencji, nie zaś skomplikowanych adresów serwerów czy portów. Aktywna skrzynka pocztowa wyświetlana jest w lewej części okienka, gdzie, po rozwinięciu jej nazwy, możemy skorzystać z folderów typowych dla danej skrzynki (w tym wiadomości odebranych, wysłanych, kopii roboczych czy innych elementów). Główne opcje, takie jak tworzenie nowej wiadomości, obsługa książki adresowej oraz znaczników, dostępne są na górnym pasku w formie sporych przycisków z ikonami.

Bazowanie na rozwiązaniach Thunderbirda jest na tyle duże, iż nawet sekcja pomocy automatycznie odsyła nas do odpowiedniej strony internetowej poświęconej klientowi Mozilli. FossaMail jest z pewnością ciekawą alternatywę, którą warto samodzielnie przetestować, by wybrać program najlepiej odpowiadający naszym potrzebom.

Uwaga!
Program nie jest już dalej rozwijany.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
FossaMailFossaMail 38.2.0
Wersja stabilna 32-bitowa
31.65 MB | 2017-03-29
FossaMail 38.2.0
Wersja stabilna 64-bitowa
35.39 MB | 2017-03-29

Ilość pobrań: 695 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 17

Komentarze (1)
FossaMail
avatararrow
~kbomb | 2017.01.09 19:48
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Świetna alternatywa dla TB! Oczywiście korzenie wspólne, ale realizacja jak dla mnie lepsza:
- niezależne edycje 86 i 64 bit
- pełna obsługa j. polskiego (trzeba tylko dodać, dostępne oficjalne dwa pliki do rozszerzeń słownik + język, oraz w konfigu ustawić j. PL. Uwaga! w/w pliki dodaje się z poziomu uruchomionego programu przeciągając je na okno rozszerzenia z menu dodatki)
- terminarz jest dostępny oddzielnie (brawo!) w odróżnieniu do TB

Osobiście zachęcam każdego do przetestowania :)
FossaMail 25.2.4