w
googluj

Secure Mail 1.0


Secure Mail to program do szyfrowania tytułowych wiadomości e-mail, ale również dowolnych plików z komputera. Wykorzystuje do tego bezpieczne kombinacje kluczy, dzięki czemu złamanie zabezpieczeń jest naprawdę trudne i w rozsądnym czasie niemożliwe. Algorytmy programu korzystają z 4096-bitowego, asymetrycznego kodowania RSA oraz symetrycznego klucza AES 128. Co więcej, metody te funkcjonują równocześnie, dodatkowo utrudniając złamanie wygenerowanego szyfru. Dodatkowymi funkcjami programu jest kalkulator sum kontrolnych SHA-1, jak również obsługa załączników do wiadomości e-mail.

Twórca programu położył duży nacisk na dostosowanie aplikacji do wiedzy początkujących użytkowników. Obsługa została zorganizowana według kart, pomiędzy których można przełączać się w dowolnej kolejności, jednak niektóre kroki muszą zostać wykonane po sobie, co wyraźnie zaznaczone jest ich kolejnymi numerami. Co więcej, na każdym etapie dostajemy krótką informację, co należy w danej zakładce uzupełnić. Dowiadujemy się również, jeśli niektóre kroki mogą zostać pominięte i jakie przyniesie to konsekwencje. W praktyce wypełnianie kolejnych kart polega na uzupełnianiu informacji o kluczach, wpisywaniu danych związanych z obsługą skrzynki mailowej oraz wskazywaniu odpowiednich plików, które chcemy zaszyfrować.

Pochwały należą się za dosyć dobry plik pomocy. Przede wszystkim dostępny jest on bezpośrednio w programie, przez co nie wymaga połączenia z Internetem, a wiedza w nim zapisana jest skondensowana. Co prawda brakuje w nim graficznej pomocy dla bardziej początkujących użytkowników, która pomogłaby im zlokalizować odpowiednie przyciski w interfejsie, jednak w ogólnym rozrachunku, instrukcji należy się mocna czwórka.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Secure MailSecure Mail 1.0
Wersja stabilna
0.77 MB | 2015-01-31

Ilość pobrań: 95 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Secure Mail