w
googluj
pl

PopTrayU 5.2.6


PopTrayU to program do podstawowej obsługi poczty e-mail wraz z powiadomieniami na pulpicie. Jest aplikacją rozwijaną na bazie innego programu - PopTray, który nie jest już obecnie aktualizowany. Pozwala w prosty sposób być na bieżąco z naszymi skrzynkami mailowymi, bez konieczności każdorazowego uruchamiania przeglądarki i logowania się do klienta. Dostępnych ustawień jest wystarczająco dużo, by dopasować program do swoich potrzeb - znajdziemy w nich nie tylko opcje związane z funkcjonowaniem, ale nawet tak miły dodatek jak podstawowe modyfikacje wyglądu interfejsu (w tym kilka skórek kolorystycznych).

Do aplikacji można dodać wiele kont e-mail. Każde z nich może działać w oparciu o protokół IMAP4 lub POP3. Bardzo wygodna jest możliwość indywidualnego ustawienia godzin sprawdzania skrzynek dla każdego z kont z osobna. Pozwoli to na przykład ograniczyć sprawdzanie służbowej skrzynki tylko do godzin pracy, z kolei aktywować prywatną skrzynkę na przykład na całą dobę. Więcej tego typu ustawień znajdziemy w sekcji preferencji, gdzie można sprecyzować interwał kolejnych sprawdzeń skrzynek, ale również dostosować zachowanie całej aplikacji (w tym akcje związane z automatycznym uruchamianiem programu przy starcie systemu operacyjnego).

Wyświetlane wiadomości e-mail mogą być sformatowane zgodnie z formatem HTML, ale także przekonwertowane do „czystego tekstu”. Aplikację należy pochwalić za szybkość działania oraz niewielkie wymagania systemowe - jest to dobra propozycja również dla użytkowników starszych i mniej wydajnych komputerów.

Spolszczenie!
Tłumaczenie programu na język polski jest niestety średniej jakości - wiele opcji pozostaje anglojęzycznych. Interesujący nas język wybieramy z poziomu ustawień.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
PopTrayUPopTrayU 5.2.6
Wersja stabilna
3.19 MB | 2017-06-05

Ilość pobrań: 969 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (1)
PopTrayU
avatararrow
~sen | 2015.05.04 10:54
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Oby tylko sprawował się jak jego poprzednik PopTray 3.20, który był i jest świetny.
PopTrayU 5.1.5 Beta