w
googluj
pl

OutlookStatView 2.26


OutlookStatView to darmowy program wyświetlający statystyki odnoszące się do komunikacji e-mail prowadzonej za pomocą klienta poczty Microsoft Outlook. Narzędzie analizuje wybrany profil MS Outlook, po czym informuje nas o e-mailach, z którymi nawiązywany był kontakt, a także wyświetla szczegółowe informacje na temat wymiany wiadomości z danym adresem: sumę e-maili przychodzących lub wysłanych (także wiadomości z polami „Kopia do…” i „Ukryta kopia do…”), całkowity oraz średni rozmiar odebranych albo wysłanych wiadomości (w bajtach, KB, MB), datę i dokładny czas nawiązania pierwszej i ostatniej komunikacji, nazwę pierwszego i ostatniego oprogramowania pocztowego używanego przez kontakt, jak również pierwszą i ostatnią domenę (lub adres IP), z której pisał dany kontakt. Aplikacja może wyświetlać także raporty godzinne, dzienne, tygodniowe, miesięczne oraz roczne, nie uwzględniające poszczególnych adresów e-mail, ale odnoszące się do sum oraz rozmiarów wiadomości odebranych/wysłanych w wybranym przedziale czasowym.

Jeżeli korzystamy tylko z pojedynczego, domyślnego profilu Outlooka, niezabezpieczonego hasłem, wówczas nie ma konieczności otwierania klienta poczty Microsoftu. W innym wypadku, przed włączeniem OutlookStatView musimy najpierw uruchomić MS Outlook na poziomie interesującego nas profilu. Przy pierwszym włączeniu OutlookStatView można ustalić opcje skanowania – wybrać profil Outlook, zdecydować o rodzaju raportu, zdefiniować zakres czasowy raportu, włączyć skanowanie tylko określonych katalogów skrzynki pocztowej profilu lub pominąć analizę wybranych folderów w niej zawartych. Ustawienia skanowania można w każdej chwili wywołać ponownie poprzez menu aplikacji lub klawisz F9.

Program pozwala na kopiowanie wszystkich lub wybranych wyników (także samej listy adresów e-mail), zapisywanie ich w plikach TXT, CSV, HTML i XML lub otwieranie w oknie przeglądarki (strona HTML). Możliwe jest także przeszukiwanie listy rezultatów. Dzięki innym opcjom wyświetlimy okienko z podstawowymi wynikami dla danego adresu e-mail, ukryjemy niepotrzebne kolumny informacyjne oraz zwiększymy widoczność poszczególnych rzędów wyświetlanych w liście rezultatów. Warto dodać, że pogram można obsługiwać również z wiersza poleceń, szczegóły komend są dostępne w witrynie producenta.

Interfejs graficzny OutlookStatView składa się z kilku prostych okien narzędziowych. Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć specjalnych trudności z opanowaniem zasad działania aplikacji. W razie problemów, w witrynie twórcy programu można znaleźć kilka podstawowych zaleceń.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić plik wykonywalny.
Narzędzie działa także w systemach Windows Server 2003 i 2008 (być może także 2012 – brak informacji).
Aplikacja współpracuje ze wszystkimi wersjami Microsoft Outlook. Twórca narzędzia nie podaje, czy działa ono także z Microsoft Outlook Express.

Wymagania!
Microsoft Outlook powinien być ustawiony jako domyślny klient poczty e-mail, inaczej narzędzie może nie wykryć adresów e-mail i innych danych.
Gdy korzystamy z wielu profili MS Outlook lub z pojedynczego profilu zabezpieczonego hasłem, przed uruchomieniem OutlookStatView należy najpierw uruchomić Microsoft Outlook z poziomu profilu, który mamy zamiar przeskanować.
Dla wersji 64-bitowej Microsoft Outlook 2010 i 2013 zalecana jest wersja 64 bitowa programu. Twórca podaje, że działa ona tylko z MS Outlook 2010, ale jest to błędna informacja - wręcz przeciwnie, podczas testu tylko wersja 64 bitowa narzędzia była w stanie przeskanować profil 64 bitowego Outlook 2013.

Spolszczenie!
Instalacja i aktywacja spolszczenia – pobrane archiwum z translacją należy rozpakować, a plik w nim zawarty wkleić do katalogu, w którym znajdują się pliki OutlookStatView. W wypadku gdy narzędzie było aktywne podczas tej operacji, trzeba je zamknąć i uruchomić ponownie.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
OutlookStatViewOutlookStatView 2.26
Wersja stabilna 32-bitowa
0.1 MB | 2021-11-15
OutlookStatView 2.26
Wersja stabilna 64-bitowa
0.13 MB | 2021-11-15
Spolszczenie do OutlookStatView

Ilość pobrań: 814 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
OutlookStatView