w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 112
Wszystkich postów: 904175
Wszystkich tematów: 127464

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6440 dni

Secure Wipe 2.0


Secure Wipe – program, który pozwoli dokładnie usunąć dane z dysku twardego. Kasując pliki za pomocą tego narzędzia możemy mieć całkowitą pewność, że zostaną one zupełnie usunięte i ich odzyskanie będzie niemożliwe.

Usunięcie plików z dysku „zwykłą” metodą tak naprawdę nie powoduje fizycznego wymazania danych z dysku twardego. Taka operacja powoduje jedynie, że system przestaje widzieć usunięty plik i twierdzi, że ten nie istnieje. Korzystając ze specjalistycznego oprogramowania pliki ze sformatowanej partycji, czy usunięte z kosza można nadal odzyskać. Ten fakt w niektórych przypadkach może być bardzo kłopotliwy. Bywają bowiem sytuacje, gdy zależy nam na usunięciu danych w taki sposób, by nikt nie miał do nich dostępu. Warto wtedy posłużyć się programem Secure Wipe.

Narzędzie pozwala na usuwanie poszczególnych katalogów oraz konkretnych plików. Secure Wipe nie oferuje możliwości wyczyszczenia całej partycji, co można uznać za pewien minus, chociaż niekoniecznie. Aplikacja przeznaczona jest bowiem do usuwania konkretnych danych, a nie całych dysków. Obsługa programu jest niezwykle prosta i nie powinna przysporzyć problemów nawet najmniej zaawansowanym użytkownikom.

W pierwszej zakładce, Eraser, należy wybrać pliki bądź foldery przeznaczone do skasowania. Druga zakładka, nazwana Settings służy do zmiany ustawień programu. Możemy tutaj chociażby włączyć funkcję redukcji zużycia pamięci. Dzięki temu podczas operacji usuwania praca programu będzie mniej odczuwalna dla systemu. Główną kwestią w tej zakładce jest jednak wybór metody kasowania danych, z jakiej będzie korzystał program. Dostępnych jest 6 opcji. Najbardziej złożoną i skuteczną metodą jest algorytm Gutmanna – usuwanie danych z użyciem tej metody będzie jednak trwało bardzo długo.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
Secure WipeSecure Wipe 2.0
Wersja stabilna
1.75 MB | 2019-05-30

Ilość pobrań: 657 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (1)
Secure Wipe
avatararrow
~Gasz | 2011.11.29 17:03
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Oceniam na 4