w
googluj

Saint Paint Studio 18.1


Saint Paint Studio to ciekawa propozycja edytora graficznego, który wyposażony jest w wiele przydatnych narzędzi. Pozwala na modyfikowani grafik w wielu formatach z wykorzystaniem licznych przestrzeni barw, jak również na wprowadzanie podstawowych zmian do animacji. Sposób zaplanowania interfejsu (podstawowe narzędzia są łatwiej dostępne) sprawia, że program stanowi świetną propozycję również dla początkujących użytkowników, którzy nie będą wykorzystywać wszystkich zaawansowanych funkcji aplikacji.

Aby skorzystać z programu, w pierwszym kroku należy do niego zaimportować plik, którego edycją chcemy się zająć. Obsługiwane są formaty BMP, JPG/JPEG, GIF, ICO, CUR, AVI, PNG, PCX, TIF/TIFF, TGA, WBMP, jak również własny format programu (SPS), który przechowuje niezbędne informacje o animacjach, przezroczystości i warstwach, a umożliwia potem dowolne jego modyfikowanie. Domyślny wygląd okna programu korzysta z umiejscowionego po prawej stronie paska z głównymi narzędziami służącymi obróbce. Można go jednak przemieścić w dowolne miejsce, wykorzystując jako osobne okno. Bardziej zaawansowane narzędzia edycyjne umieszczone zostały w kolejnych zakładkach menu dostępnego z paska narzędzi programu.

Jedną z licznych możliwości ułatwiających w programie pracę jest wbudowany kreator własnych palet, przy pomocy którego możemy ręcznie zdefiniować listę najczęściej używanych przez nas kolorów, a przez to ograniczyć czas niezbędny do ich uzyskiwania na kolejnych etapach obróbki. W razie kłopotów z obsługą Saint Paint Studio, warto skorzystać z dobrze przygotowanej instrukcji obsługi dostępnej w programie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Saint Paint Studio



Saint Paint Studio 18.1
Wersja stabilna
3.54 MB | 2014-10-16

Ilość pobrań: 206 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Saint Paint Studio