w
googluj

TweakPNG 1.4.6


TweakPNG to niskopoziomowy edytor plików PNG, który pozwala modyfikować wartości atrybutów, które reprezentują tego typu plik graficzny. Ponieważ wymaga specjalistycznej wiedzy o sposobie działania grafik PNG oraz możliwościach płynących ze zmiany parametrów ich atrybutów, kierowany jest do zaawansowanych użytkowników, którzy wymagać będą od programu konkretnych akcji a nie wybieranych na bieżąco efektów.

Chcąc zachować maksymalną użyteczność aplikacji przede wszystkim w rękach profesjonalistów, producent zdecydował się nie przykładać szczególnej uwagi do nowoczesności interfejsu. Pozostaje on więc nade wszystko czytelny i prosty. Do wszystkich funkcji uzyskać możemy dostęp z paska narzędzi, który znajduje się w górnej części okna. Będziemy mogli za jego pomocą nie tylko nadawać nowe wartości konkretnych ustawień, ale również dostosowywać funkcjonowanie programu i importować nowe pliki do edycji. Niestety za jednym razem możemy zajmować się modyfikacją tylko jednego zdjęcia w formacie PNG. Wbrew kursorowi, który odpowiednio zmienia swój wygląd podczas przeciągania plików na okno programu, nie obsługuje ono również metody "drag and drop", zatem jedynym narzędziem pozwalającym importować pliki jest kreator w formie eksploratora plików.

Warto zwrócić uwagę na plik tekstowy "tweagpng" znajdujący się w paczce z programem. Zawiera on w sobie nie tylko informacje o otwartej licencji, na której bazuje aplikacja, ale również podstawowe dane o parametrach plików PNG. Ich przestudiowanie może stanowić dobrą bazę do ewentualnego użycia programu lub dalszego poszerzenia wiedzy o formacie PNG w Sieci.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji. W pobieranej paczce znajdują się dwie wersje aplikacji; dedykowana systemom o architekturze 32- oraz 64-bitowej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
TweakPNGTweakPNG 1.4.6
Wersja stabilna
0.47 MB | 2014-10-03

Ilość pobrań: 114 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
TweakPNG