w
googluj

Photo Date Stamper 1.0


Photo Date Stamper to bardzo prosty program do datowania zdjęć wraz z krótką notatką. Pozwala w dosłownie kilka sekund nałożyć na fotografię znak wodny z krótkim tekstem oraz „datownik” (zgodnie z zapisami z metadanych Exif, bądź na ręcznie wprowadzoną datę). Jest bardzo prosty i szybki w obsłudze. Interfejs jest przy tym wygodnie zorganizowany; oferuje jedynie kilka najbardziej przydatnych funkcji, dzięki czemu nie jest przytłaczający.

Aby wykorzystać program, należy za pomocą wbudowanego eksploratora wybrać pliki, których edycją chcemy się zająć. Miniatura automatycznie wyświetlana jest w podglądzie, gdzie, przy pomocy czterech przycisków, możemy zmieniać położenie datownika i dodatkowego tekstu w obrębie zdjęcia. Data i dodatkowy tekst muszą być tam samo sformatowane. Dotyczy to wielkości czcionki (która jest tylko jednego kroju), jak również jej koloru. Użytkownik nie ma też możliwości zamiany kolejnością tekstu i daty; zawsze najpierw wyświetlana jest właśnie data. Z początku może wydawać się to pewnym ograniczeniem, jednak docelowo dzięki temu łatwiej zachowamy spójność w podpisywaniu zdjęć i będą wyglądać bardziej atrakcyjnie w formie wydrukowanej w albumie.

Warto zwrócić uwagę na funkcję drukowania ręcznie wybranej daty, zamiast tej, która odczytana jest z właściwości zdjęć. Funkcja działa jak najbardziej poprawnie, jednak (przynajmniej w testowanej przez nas wersji programu), „odwrotnie” funkcjonował przycisk, którym wybiera się, z której daty ma skorzystać program. Warto więc uważnie obsługiwać aplikację i kontrolować afekty w podglądzie, który można na bieżąco odświeżać.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (10 głosów)

Strefa Download programu
Photo Date StamperPhoto Date Stamper 1.0
Wersja stabilna
1.21 MB | 2017-12-20

Ilość pobrań: 1783 | W tym miesiącu: 23 | W poprzednim miesiącu: 39

Komentarze (0)
Photo Date Stamper