w
googluj

JPEG Repair Shop 1.0


JPEG Repair Shop to nieduży program do naprawiania zdjęć w formacie JPG. Umożliwia wyeliminowanie poziomego przesunięcia, które mogło powstać na fotografii w wyniku uszkodzenia samego pliku lub kłopotów przy wykonaniu zdjęcia (na przykład niesprawnie działającej stabilizacji obrazu w osi poziomej). Dodatkową możliwością jest opcja automatycznej poprawy kolorów fotografii, by dopasować je do siebie po przeprowadzonej operacji przesuwania fragmentu zdjęcia.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta, ale import zdjęć nieco zagmatwany. Po uruchomieniu, w pierwszym kroku należy wskazać programowi lokalizacje zdjęć, których edycją będziemy się zajmować. Co ciekawe, konieczne jest wskazanie całego katalogu, którego fotografie będą kolejno dostępne w samym programie; nie ma możliwości zaimportowania tylko jednego zdjęcia. Naszym zdaniem, w większości wypadków może się to okazać bardziej kłopotliwe, niż przydatne, ponieważ często w jednym katalogu przechowujemy setki zdjęć z konkretnych wydarzeń (np. letnich wakacji) i tym samym wskazanie takiego folderu do edycji, zmusi nas do żmudnego przeglądania kolejno zdjęć, by znaleźć jedno, które chcemy wyedytować. Kolejną wadą na tym etapie jest fakt, iż program pracuje bezpośrednio na oryginalnych plikach. Skutecznym rozwiązaniem obydwu tych problemów jednocześnie, będzie własnoręczne stworzenie katalogu ze zdjęciami do edycji, do którego na bieżąco będziemy kopiować fotografie nadające się do naprawy, a potem wskażemy ten folder programowi.

Pomijając proces importowania katalogów, obsługa sprowadza się do wybrania odpowiedniego punktu na fotografii (przy użyciu myszy), a następnie klikaniu przycisków z prawej strony interfejsu, które pozwalają przesuwać obraz o kilka jednostek w lewo, bądź prawo, w zależności od naszych potrzeb. Na końcu możliwe jest zapisanie zdjęcia.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (6 głosów)

Strefa Download programu
JPEG Repair ShopJPEG Repair Shop 1.0
Wersja stabilna
16.68 MB | 2015-04-06

Ilość pobrań: 6439 | W tym miesiącu: 42 | W poprzednim miesiącu: 148

Komentarze (0)
JPEG Repair Shop