w
googluj

PhotoScissors 8.3


PhotoScissors to ciekawy program do wycinania ze zdjęć niechcianych elementów, bez konieczności dokładnego ich zaznaczania. Wystarczy tu wskazanie interesujących nas obszarów bardzo ogólnym przybliżeniem, by algorytmy w aplikacji same „domyśliły się” o jakie fragmenty nam chodzi, a następnie odpowiednie elementy zostały wycięte. Mamy przy tym możliwość wyodrębniania ich na przezroczyste tło lub konkretny kolor, który samodzielnie można wybrać z mieszalnika.

Aby wykorzystać program, w pierwszym kroku konieczne jest wskazanie poprzez eksplorator pliku, który chcemy edytować. Wybrane zdjęcie wyświetlone zostanie w lewej części obszaru roboczego, którego prawy fragment jest podglądem efektu, jaki uzyskamy. By algorytmy programu mogły przystąpić do niemal automatycznego wycinania, niezbędne są jeszcze dwa wskazania: zielonym markerem (obszaru, który chcemy zachować) i czerwonym (fragmentów, które chcemy wyciąć). Wykonanie ostatniego ruchu automatycznie inicjuje działanie automatyki, która przedstawia po prawej stronie propozycję wycinania. Na paskach po prawej stronie możliwe jest dodatkowe skorygowanie „ostrości” wykrywanych krawędzi i innych podstawowych parametrów, dobrze znanych z innych programów graficznych, w których narzędzi zaznaczania używamy ręcznie.

Warto dodać, że jeśli zaproponowany efekt się nam nie podoba, możemy poprawić zaznaczenia markerami (dodając nowe elementy lub gumując istniejące już zaznaczenia), w wyniku czego otrzymamy nowe propozycje. Po każdym wykonanym ruchu program automatycznie odświeża widok końcowy.

Ograniczenia!
Testowa wersja programu nie pozwala zapisać wyedytowanych plików.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
PhotoScissorsPhotoScissors 8.3
Wersja stabilna
8.07 MB | 2021-11-26

Ilość pobrań: 281 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PhotoScissors