w
googluj

ColorMania 12.1


ColorMania to program do ustalania kolorów w środowisku komputerowym i internetowym. Umożliwia pobranie dowolnej barwy z monitora przy pomocy pipety, a następnie uzyskanie jej kodu w jednym z kilku przyjętych sposobów reprezentacji barw, np. formacie szesnastkowym (HEX), kolorów podstawowych (RGB), barw drukarki (CMYK), HSV, HLS i innych. Kolory można również ręcznie wymieszać, korzystając z wygodnych w obsłudze suwaków. Uzyskany kody mogą być kopiowane do schowka, by ułatwić pracę na przykład webmasterom i programistom, którzy nie muszą dzięki temu wprowadzać uzyskanych wartości ręcznie do kodu programu lub programu graficznego.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Po uruchomieniu wystarczy przystąpić do ustalania odpowiedniej barwy przy pomocy regulatorów kolorów lub wybrać odpowiednią barwę z wyświetlonej palety, bądź propozycji. Reprezentację zmieniamy poprzez zmianę ustawienia na rozwijanej liście formatów. Wówczas automatycznie odpowiedni kod jest przeładowywany i wyświetlany użytkownikowi. Równie prosta w obsłudze jest funkcja pobierania koloru z dowolnie wskazanego obszaru. Wystarczy wybrać narzędzie pipety, a następnie nakierować wskaźnik na interesujący nas obiekt na ekranie komputera. W okienku podglądu powiększany jest obserwowany fragment, co ułatwia pobranie odpowiedniej barwy do programu. Kliknięcie myszą zapisuje wybór i powraca do okienka aplikacji.

Warto dodać, iż kilka wybranych przez użytkownika kolorów, może być zapisanych w formie palety. Umożliwi to szybsze ich załadowanie w przyszłości, by zmodyfikować niektóre ustawienia i uzyskać nowe wartości odpowiedniego kodu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
ColorManiaColorMania 12.1
Wersja stabilna
2.74 MB | 2020-11-26

Ilość pobrań: 254 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
ColorMania