w
googluj

OptiPNG 0.7.7


OptiPNG to konsolowy program do optymalizacji grafik w formacie PNG oraz konwertowania na ten format zdjęć zapisanych w formacie BMP, GIF, PNM lub TIFF. Oferuje wiele funkcji związanych ze zmianą sposobu zapisu plików graficznych, co przekłada się na wymierną korzyść jeśli chodzi o rozmiar zdjęć na dysku komputera. Co istotne, operacje te przeprowadzane są bez straty jakości. Do wyboru pozostaje jednak kilkanaście narzędzi oraz kilka algorytmów, które różnią się efektywnością oraz szybkością działania.

Jak na aplikację konsolową przystało, czytelność opisów stoi na bardzo wysokim poziomie, ponieważ tekst jest jedynym sposobem komunikacji z użytkownikiem. Po uruchomieniu aplikacji z poziomu wiersza poleceń, użytkownikowi wyświetlone zostają podstawowe informacje związane z obsługą, tzn. opisy podstawowych algorytmów oraz wywołania dodatkowych opcji, na przykład związanych z pomocą. Z tej ostatniej dowiemy się jakie możliwości kryje w sobie program oraz poznamy odpowiednie komendy, którymi wywołane mogą zostać wybrane przez nas funkcje. Znajdziemy wśród nich przede wszystkim ustawienia związane z optymalizacją; użytkownik będzie miał możliwość ręcznego ustawienia wielu parametrów związanych na przykład z poziomami zapamiętywania dla poszczególnych parametrów zdjęcia (np. jasności czy ilości barw), co bezpośrednio przełoży się na mniejszy rozmiar pliku wynikowego.

Ze względu na oferowaną funkcjonalność (jedynie tekstowy interfejs oraz zaawansowaną kontrolę parametrów plików), program można polecić raczej zaawansowanym użytkownikom komputera, którzy wykorzystają go do wyspecjalizowanych potrzeb (np. do optymalizacji grafik na potrzeby tworzonych serwisów internetowych).

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Ponieważ program jest w pełni konsolowy, dużą pomocą podczas korzystania będzie znajomość podstawowej obsługi wiersza polecenia Windows.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
OptiPNGOptiPNG 0.7.7
Wersja stabilna
0.13 MB | 2017-12-28

Ilość pobrań: 104 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
OptiPNG