w
googluj
pl

KORFOT 7.1.0.0


KORFOT to bardzo prosty program, dzięki któremu możliwe jest poprawianie geometrii na fotografiach, co odbywa się poprzez korekcję projekcji (obrót oraz pochylenie zdjęć). Pozwala to w prosty sposób wyrównać krzywo wykonane zdjęcia architektury lub poprawić perspektywę ujęć wykonywanych z nietypowych kątów. Wbrew pozorom, choć program nie jest szczególnie zaawansowany, może stanowić ciekawą propozycję nie tylko dla początkujących fotografów, ale również tych nieco bardziej zaawansowanych, którzy poszukują przede wszystkim łatwego w obsłudze i szybko działającego narzędzia, którym szybko poprawią wygląd zdjęć.

Choć nie stanowi to wady aplikacji, program cechuje się dość nietypową obsługą: po uruchomieniu, jeszcze przed wyświetleniem okienka edycji, od razu proszeni jesteśmy o wybór obrabianego zdjęcia za pomocą wyświetlonego eksploratora plików. To wygodne rozwiązanie, które ostatecznie przekłada się na zwiększenie szybkości wykorzystania programu (w "typowym" przypadku i tak musielibyśmy w końcu przejść do ręcznego wskazania zdjęcia na dysku). Wyświetlona w obszarze roboczym fotografia może być teraz edytowana dzięki odpowiednim ruchom myszki. Intuicyjne sterowanie pozwala szybko pochylać oraz obracać zdjęcie w dowolnych kierunkach.

Kiedy nasza praca zostanie zakończona, jej efekty można zapisać, o czym program przypomni nam podczas jego zamykania. Dodatkiem jest możliwość wyświetlenia krótkiej instrukcji obsługi narzędzia, która dostępna jest w języku polskim (program ma polskiego producenta). Polecamy wszystkim, którzy poszukują programu do poprawy geometrii na fotografiach.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.9 (19 głosów)

Strefa Download programu
KORFOTKORFOT 7.1.0.0
Wersja stabilna
0.8 MB | 2016-06-27

Ilość pobrań: 332 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
KORFOT
avatararrow
~Paweł | 2014.11.23 09:43
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Warto dodać że edytowane mogą być zdjęcia w formatach jpg i tif. Polecam sterowanie za pomocą przycisków strzałek.
KORFOT 1.2