w
googluj

Flexxi - The flexible Image Resizer 1.0


Flexxi - The flexible Image Resizer to prosty edytor podstawowych parametrów zdjęć. Pozwala zmieniać ich rozmiary i nazwy oraz obracać, aby naprawić błędy nieodpowiedniego zapisania zdjęcia przez aparat (orientacja pionowa lub pozioma). Przy okazji dostępna jest konwersja pomiędzy formatami JPG, GIF, PNG oraz TIFF. Głównym celem programu jest umożliwienie początkującym użytkownikom wykonania prostych czynności edycyjnych, które mogą przydać się w życiu codziennym (zmiana formatu czy rozmiaru zdjęcia na przykład na potrzeby opublikowania w serwisie społecznościowym czy wysłania znajomym mailem).

Obsługa programu jest dość typowa, choć niecodzienne rozwiązanie znajdziemy w pierwszym kroku pracy z programem, czyli podczas importu plików. Wyświetlany jest tutaj standardowy eksplorator, dzięki któremu na dysku możemy znaleźć odpowiedni folder ze zdjęciami. Co ciekawe, do aplikacji zaimportować możemy cały katalog, aby w formie drzewa podfolderów mieć dostęp do każdego pliku, który się w nim znajduje. Pozwala to przełączać się pomiędzy kolejnymi zdjęciami w obrębie wybranego folderu bez konieczności ponownego przeprowadzania importu.

Korzystanie z kolejnych funkcji programu, które wybierane są z listy ikonek po prawej stronie okna, skutkuje przeładowaniem centralnego widoku aplikacji, gdzie wyświetlane są dodatkowe opcje związane z danym modułem. Wystarczy wybrać odpowiednie parametry, a następnie zatwierdzić zmiany przyciskiem, by odpowiednie akcje zostały wykonane i zapisane. W między czasie cały czas mamy możliwość podglądania efektów w zmniejszonym nieco podglądzie zdjęcia.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Flexxi - The flexible Image ResizerFlexxi - The flexible Image Resizer 1.0
Wersja stabilna
1.68 MB | 2017-11-30

Ilość pobrań: 144 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Flexxi - The flexible Image Resizer