w
googluj

Free Red-eye Reduction Tool 2.0.0


Free Red-eye Reduction Tool to program, przy pomocy którego bez większego wysiłku usuniemy z fotografii niepożądany efekt "czerwonych oczu", który powstać może najczęściej wieczorem, podczas wykonywania zdjęć z wykorzystaniem lampy błyskowej. Dzięki nowoczesnemu i jednocześnie intuicyjnemu interfejsowi (nawiązującego swoją budową do dużo bardziej zaawansowanych pakietów, takich jak Adobe Photoshop Lightroom), obsługa programu nie będzie dla nikogo wyzwaniem, a w razie ewentualnych wątpliwości wystarczający okaże się bardzo krótki poradnik użycia dostępny na stronie producenta (a także bezpośrednio w interfejsie), który jest jedyną formą instrukcji/pomocy zaoferowaną wraz z aplikacją.

Aby pozbyć się opisywanego defektu ze zdjęć, w pierwszym kroku musimy zaimportować odpowiednią fotografię do programu. Najwygodniej będzie w tym celu użyć techniki "przeciągnij i upuść" (drag and drop), jednak tradycjonalistom pozostawiono równie funkcjonalny kreator dostępny pod pierwszą ikoną paska narzędzi. Wybrane zdjęcie zostanie wyświetlone w głównej części okna, z kolei jego dolna część przekształci się wówczas w mini-eksplorator plików, z poziomu którego będziemy mogli nie tylko nawigować po okolicznych folderach lokalizacji naszej fotografii, ale również bezproblemowo przełączać się do edycji kolejnych zdjęć.

Sam proces edycji sprowadza się do zaznaczenia myszą tęczówek portretowanej osoby, które zostały zarejestrowane jako "czerwone oczy". Narzędzie tworzy wtedy odpowiednią maskę, zmieniając kolor oczu na naturalny (panel boczny umożliwia korekcję skuteczności). Zaznaczony kształt można w dowolnej chwili edytować, również pod kątem rozmiaru. Dodatkiem jest możliwość bardzo podstawowej edycji kolorów całego zdjęcia.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Free Red-eye Reduction ToolFree Red-eye Reduction Tool 2.0.0
Wersja stabilna
6.03 MB | 2014-09-12

Ilość pobrań: 167 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Free Red-eye Reduction Tool