w
googluj

Antelope 5.2


Antelope to program, dzięki któremu skompresujemy pliki JPG oraz PNG do mniejszego rozmiaru, zachowując jednak ich pierwotną jakość (jest to następca programów JPGmini oraz PNGmini, który łączy, dodatkowo rozszerzając ich funkcjonalność oraz dostępność dla użytkowników Windowsa XP). Cechuje się szybką pracą, nowoczesnym interfejsem i wygodną obsługą.

Aby skorzystać z programu, w pierwszym kroku konieczne jest zaimportowanie do niego plików, które będziemy chcieli poddać edycji. Jedynym sposobem jest wykorzystanie metody "przeciągnij i upuść" (drag and drop), w przypadku której możliwe jest także importowanie kilku plików jednocześnie. Wybrane zdjęcia zostają wyświetlone na liście, która na tym etapie nie jest jeszcze w pełni uzupełniona; informacje o skuteczności kompresji zostaną dopiero wyświetlone na bieżąco w trakcie działania programu. Antelope pozwala użytkownikowi skontrolować kilka parametrów technicznych działania algorytmów. Najważniejszy z nich to suwak proporcji szybkości pracy aplikacji do jej skuteczności; pozwala on dostosować jakość kompresji do prędkości, w jakiej chcielibyśmy uzyskiwać wyniki pracy. Dodatkowo dla plików PNG dostępna jest kompresja stratna, przekładająca się na jeszcze większe zyski objętościowe na plikach.

Kiedy proces kompresji zostanie już uruchomiony, przebiega on szybko, a wyniki na bieżąco prezentowane są w oknie programu. Zakończona praca sygnalizowana jest komunikatem w nagłówku, który pokazuje jaki procent pamięci udało się odzyskać, prezentując te dane w formie szczegółowej dla każdego elementu z listy. Dodatkowe możliwości Antelope to usuwanie danych Exif oraz tworzenie kopii zapasowej plików przed ich konwersją.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
AntelopeAntelope 5.2
Wersja stabilna
8.28 MB | 2015-03-12

Ilość pobrań: 137 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Antelope