w
googluj

Free Photo Blemish Remover 2.0.3


Free Photo Blemish Remover to niewielki program pozwalający na usuwanie ze zdjęć punktowych niedoskonałości. Świetnie nada się więc do retuszowania fotografii (szczególnie portretowych), ale również do usuwania widocznych skaz na zeskanowanych zdjęciach lub plam na cyfrowych plikach powstałych na przykład z powodu obecności pyłków kurzu na matrycy aparatu. Program działa szybko i mimo stosunkowo niedużej, sprecyzowanej funkcjonalności, może pochwalić się ciekawym interfejsem, który nawiązuje niektórymi rozwiązaniami do tych znanych z Adobe Photoshop Lightrooma.

Obsługa programu jest bardzo prosta; kiedy odnajdziemy interesujący nas plik do edycji za pomocą wygodnej przeglądarki plików, zdjęcie zostanie załadowane, a my automatycznie będziemy mogli przejść do etapu zaznaczania punktów, które chcemy, aby zostały usunięte. Domyślnie aplikacja automatycznie poszukuje najlepszego źródła na zdjęciu, według którego punkt zostanie zretuszowany (najczęściej w możliwie najbliższym otoczeniu wybranego miejsca), jednak w razie potrzeby istnieje możliwość ręcznego wskazania odpowiedniego źródła, co istotne - w dowolnym momencie, również po wskazaniu kolejnych punktów retuszu.

Do dyspozycji użytkownika pozostają ustawienia związane z funkcjonowaniem narzędzia wprowadzającego korekty. Możliwe jest przede wszystkim ustawienie rozmiaru "pędzla" oraz poziomu jego przezroczystości, jak również sprecyzowanie szczegółów wprowadzanej ewentualnie korekcji barwnej. W przypadku kłopotów z obsługą Free Photo Blemish Removera, warto skorzystać z dość krótkiej, jednak wyjątkowo konkretnej instrukcji, która w kliku krokach opisuje jak najefektywniej korzystać z programu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Free Photo Blemish RemoverFree Photo Blemish Remover 2.0.3
Wersja stabilna
6.03 MB | 2014-09-03

Ilość pobrań: 469 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Free Photo Blemish Remover