w
googluj
pl

PRO100 6.10


PRO100 - program do projektowania mebli i aranżacji wnętrz. Przeznaczony dla każdego przedsiębiorcy działającego w szeroko pojętej branży meblarskiej. Program umożliwia projektowanie mebli "od zera" generując specyfikacje produkcyjne, pozwala na projektowanie dowolnych wnętrz (kuchnie, salony, łazienki, biura...) przy pomocy mebli zawartych w bibliotece oraz sprzętów projektowanych w danym momencie zgodnie z fantazją Klienta i Projektanta. PRO100 umożliwia prawdziwie nowoczesną komunikację między sprzedawcą i producentem - przesyłając plik projektu przekazujemy wszystkie zawarte w nim informacje wraz z komentarzami. PRO100 to rozwiązanie zaprojektowane dla branży meblowej - tak dla dla małych rodzinnych czy nawet jednoosobowych firm jak i dla dużych struktur produkcyjno handlowych. Prosimy zapoznać się listą referencyjną.


PRO100 Jasno w kilku zdaniach to:

* możliwość projektowania dowolnych wnętrz (kuchni, salonów, łazienek, biur...)
* możliwość pracy bezpośrednio w trójwymiarze (a nie tylko w planie)
* natychmiastowa wysokiej jakości wizualizacja
* siedem widoków sceny i różnorodne tryby wyświetlania
* niespotykana łatwość i szybkość obsługi
* możliwość generowania dowolnych wydruków
* możliwość tworzenia własnych bibliotek mebli
* możliwość tworzenia własnych bibliotek materiałów (tekstur)
* dopasowanie programu do potrzeb użytkownika
* precyzyjna wycena pozwalającą na ofertowanie i kontrolę sprzedaży
* raporty produkcyjne (lista formatek, elementów i zużycie materiałów)
* możliwość współpracy z programem Nowy Rozkrój
* samodzielność aplikacji
* możliwość bezpłatnego przetestowania wersji demo

PRO100 to program stworzony "dla Meblarzy, pod dyktando Meblarzy". Jest to całkowicie samodzielny, prosty w instalacji i przyjazny Użytkownikowi program, którego zadaniem jest ułatwić pracę stolarza, projektanta, montażysty. Nazwa PRO100 (czyt: prosto) to dewiza autorów programu w zakresie łatwości i intuicyjność obsługi programu, nie rezygnując z wysokiej jakości i funkcjonalności Produktu.
Praca z programem odtwarza proces tworzenia rzeczywistego mebla. Użytkownik operuje elementami mebla (formatkami) układając je w wirtualnej przestrzeni, zupełnie tak jak w rzeczywistości. Używając programu można projektować własne biblioteki elementów, gotowych mebli i materiałów lub korzystać z dołączonych do standardowej instalacji. Program PRO100 jest uniwersalnym narzędziem wspomagającym producentów i projektantów wszelkich typów mebli - kuchennych, biurowych, pokojowych, przemysłowych, laboratoryjnych etc. Uniwersalność PRO100 potwierdza użytkowanie go również przez projektantów laboratoriów, kominków a nawet placów zabaw(!).

Większość operacji związanych z projektowaniem realizuje się szybko i łatwo za pomocą myszki - jak w zabawie klockami. Dodatkowym ułatwieniem jest zbiór pasków narzędziowych zawierających jakże przydatnych projektantowi narzędzi takich jak np: dosuwanie, pozycjonowanie, wyrównywanie, obroty. Każdy element występujący na scenie projektu ma własne okno właściwości, gdzie w sposób precyzyjny możemy nadawać mu określone cechy: nazwę, wymiary, rodzaj materiału, przyporządkowanie do określonych grup raportów, cenę itp. Całość stanowi potężne narzędzie wspomagające projektanta w jego pracy.

Aranżowane wnętrze można oglądać w siedmiu rzutach (także w rzucie perspektywicznym). W odpowiednich rzutach projektu program pozwala na automatyczne wymiarowanie projektowanego wnętrza. Pracę ułatwia pięć trybów wyświetlania projektu: szkielet, szkic, kolory, tekstury oraz pełna, realistyczna wizualizacja. Dla każdego z trybów można również niezależnie wykorzystywać efekty graficzne takie jak: półprzezroczystość, konturowanie i cieniowanie. Wszelkie wprowadzane zmiany są natychmiast uwzględniane we wszystkich modułach programu - od zestawienia elementów, poprzez cennik aż do wszystkich trybów wizualizacji łącznie z realistyczną. Aranżacja pomieszczenia trwa kilkanaście minut. Na każdym etapie pracy możemy dowolnie modyfikować używane w projekcie moduły, błyskawicznie dodawać i usuwać uchwyty, półki czy całe meble. Jednym kliknięciem myszki zmieniać kolorystykę całego lub części projektu. Szybkość i łatwość obsługi, oraz widoczne natychmiast efekty pracy czynią z programu PRO100 idealne narzędzie do bezpośredniej pracy z Klientem.

Po zakończeniu projektowania możliwe jest przeniesienie jednym kliknięciem zestawienia formatek do programu Nowy Rozkrój i zoptymalizowanie rozrysu potrzebnych nam elementów na płytach.
Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (337 głosów)

Strefa Download programu
PRO100PRO100 6.10
Wersja stabilna
577.19 MB | 2017-08-03

Ilość pobrań: 75879 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 18

Komentarze (27)
PRO100
avatararrow
~Marcin | 2016.05.20 17:43
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dlaczego starsze wersje mają być kiepskie mam 3.51plus rozkroj i w zupełności mi wystarcza do wycięcia elementów mebli i ich złożenia w całość. To program jest bliższy stolarni niż domowym wizualizacją
PRO100 5.45
avatararrow
~Anka | 2015.12.16 20:59
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jest już wersja 5.45, nie 5.20.

http://www.ecru.pl/
PRO100 5.20
avatararrow
~Anka | 2015.12.16 20:57
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ale fajne obrazki ten program już robi, no no...

https://www.facebook.com/ProgramPRO100/photos_stream
PRO100 5.20
avatararrow
~Janina z Konina | 2014.08.28 13:53
7 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Używam PRO100 - ma wady i zalety - jak każdy program. Jedno jest pewne - nie ma łatwiejszego w obsłudze programu do projektowania mebli czy wnętrz. Próbowałem się przesiąść na Cad'a i na projektowaniu mebli na zamówienie się wykładałem. Wizualizacje w v. 5 są już całkiem przyzwoite, import plików cadowskich jest, odbicia, światła itd też. Mam wrażenie, że większość wypowiedzi poniżej to opinie o rzeczywiście kiepskich wersjach 3 czy 4 a nie o najnowszej.
PRO100 5.20
avatararrow
~robur | 2012.09.24 20:32
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
a ja korzystam z wersji 4 i jest super.Z biblioteki prawie nie korzystam bo robie garderoby i zabudowy poddaszy i jest super.Wszystko moge zrobić płyta po płycie,element po elemencie.A i wizualizacje klientom do gustu też przypadły.
PRO100 5.16
nieistotne | Komentarz został wyminusowany | wyświetl
avatararrow
~niezadowolony | 2012.07.11 16:49
-6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Mam ten program od kilku miesięcy, po zaledwie miesiącu zdecydowałem się na kupno caddecora. Firma Ecru oferuje coś w stylu sims ...
Nie polecam. Stworzenie czegoś bardziej zaawansowanego graniczy z cudem. Wszystko się wiesza. Nie można konwertować plików 3D. Nie daje się na nim zrobić podstawowych rzeczy, jakby się wydawało z pozoru ...
Właśnie go sprzedaje ...
PRO100 5.16
avatararrow
~Darek | 2012.07.05 22:22
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nikomu nie polecam tego programu do projektowania mebli !!! Biblioteka jest tak uboga i nie można z nikąd ściągnąć lepszej.Jeśli chce sie zrobić rozkrój z biblioteki PRO100 to i tak nie ma wiekszej częsci elementów . Kazdemu odradzam ten program za te pieniądze Po za tym firma po sprzedaniu programu ma już klienta w ........
PRO100 5.16
avatararrow
~Magda | 2012.04.15 17:35
7 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Szukam do firmy programu do projektowania kuchni i łazienek, dużym plusem nowego pro100 jest łatwość projektowania, już po godzinie rysowania bez większych trudności mogłem zaaranżować swoje pomysły. Sugerując się opiniami innych osób sądziłem że wizualizacja będzie słaba, ale po wypróbowaniu programu przyznam, że całkiem dobrze to wygląda. Czekam teraz na cracka, żeby sprawdzić jak wygląda tworzenie własnych mebli, materiałów i ich zapisywanie :) Szkoda, że producent w wersji próbnej nie pozwolił na korzystanie z pełnej funkcjonalności programu, a np. mógł ograniczyć czas korzystania z programu. Plusem jest też cena programu w porównaniu do innych podobnego typu, jeżeli po testuje jeszcze trochę program, to możliwe że zdecyduje się na zakup. Póki co przetestuję jeszcze oprogramowanie konkurencji :)
PRO100 5.16
avatararrow
~Anna | 2012.03.10 16:36
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program świetny bo z jednej strony prosty w obsłudze dla początkującej osoby, z drugiej zaś strony przy stworzeniu własnych bibliotek, daje niemal nieograniczone możliwości projektowania. Pracuję na nim od 5 lat. Ogromnym plusem jest możliwość tworzenia bardzo nietypowych wnętrz w tym pomieszczeń z nakładającymi się skosami. Wymaga to rzeczywiście sporo pracy i niestety doświadczenia w pracy z programem ale efekt jest tego naprawdę warty. Myślę że negatywne opinie o programie wynikają z braku wiedzy na temat możliwości programu. Pewnych rzeczy po prostu nie ma w instrukcji i tylko doświadczony projektant jest w stanie wykorzystać w pełni możliwości jakie program oferuje. A co do bibliotek... Nie ma programów które posiadają pełne biblioteki wszystkich producentów zwłaszcza że każdy ma swoje ulubione firmy. Takie bibliotek trzeba stworzyć samemu pod własne potrzeby. Wymaga to trochę czasu i pracy ale właśnie od tego trzeba zacząć.
PRO100 5.16
avatararrow
~ewa | 2012.03.09 19:43
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
jak uzyskać wymiary własnej łazienki w programie? kto pomoże?
PRO100 5.16
avatararrow
~mika | 2012.01.25 21:11
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
mam problem zapisalam na komputerze wersje pro100 5.16 a moj system to vista dlaczego nie dziala przeciez wersja 5.16 jest takze na viste ??? co zrobić ????
PRO100 5.16
avatararrow
~rafik | 2011.12.26 03:50
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ada$iek, Ciapek i katarzyna mają taki sam komentarz? Czyżby producent się promował? Jedyny plus to prostota projektowania PROSTYCH mebli, dalej tylko minusy; słaba wizualizacja (np wstawienie zlewu to w zasadzie jego zdjęcie więc przy widoku z małego konta zawsze widać jedo odpływ a powinna być widoczna jedynie górna krawędź), biedne biblioteki (mały... właściwie żaden wybór uchwytów (tylko ZOBAL z jego strony), brak nużek, kółek), przy dodaniu kilku elementów wyposażenia praca staje się nie możliwa ze względu na rozmiar pliku i problemy z przeliczaniem przy zmianie widoku (zoom, obrót itp) -idzie tylko na stacji graficznej!! Dodatkowo problemem są pomieszczenia nie prostokątne gdzie ściany są czymś pokryte wówczas przy perspektywie nic nie widać chyba że wnęki zaznaczone są jako materiał szkło. Przy robieniu mebli nie typowych raczej sobie trzeba go odpuścić. Zgadzam się również z opiniami Użytkownik, andrzej, pro-stak, zark82
avatararrow
~3D nutria | 2011.12.19 14:41
7 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
W wersji 5 pojawiły się odbicia lustrzane , połyski, rozbudowany moduł oświetlenia itd. Nareszcie w miarę to wygląda http://www.ecru.pl/component/content/article/29-premiera-pro100-5-
avatararrow
~Użytkownik | 2011.05.18 19:12
-3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program nadaje się do nauki projektowania, absolutnie nie polecam profesjonalnym projektantom wnętrz, mebli kuchennych. Zbyt wiele improwizacji a mało realnego obrazu dla klienta.
avatararrow
~lenka | 2011.02.19 22:27
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Może ktoś wie jak mogę wpuścić umywalką w blat?
avatararrow
~Tolo | 2010.03.03 08:58
13 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
diablo, nie można zapisać, bo to tylko wersja demo, nie trać więc na niego czasu, bo są lepsze, też darmowe (zobacz listę powyżej)
avatararrow
~diablo | 2010.02.22 14:45
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
ale w wersji demo nie da się zapisać projektu :( dlaczego?
avatararrow
~Ada$iek | 2010.01.30 20:07
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
uważam, ze ten program jest świetny. można zaprojektować wnętrze korzystając z gotowej biblioteki mebli, lub samemu je stworzyć. świetna wizualizacja i dużo możliwości. program profesjonalny, dlatego nadal uczę sie z niego korzystać, aby w pełni umieć w nim pracować i cieszyć się zaplanowanym rezultatem :)
avatararrow
~ps | 2010.01.15 16:11
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ściągnęłam wersje demo, ale mam problem, nie mogę go uruchomić(mam Xp), i nie wiem co robić, a program jest mi chwilowo bardzo potrzebny
avatararrow
~Ciapek | 2010.01.14 17:09
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
uważam, ze ten program jest świetny. można zaprojektować wnętrze korzystając z gotowej biblioteki mebli, lub samemu je stworzyć. świetna wizualizacja i dużo możliwości. program profesjonalny, dlatego nadal uczę sie z niego korzystać, aby w pełni umieć w nim pracować i cieszyć się zaplanowanym rezultatem :)
avatararrow
~andrzej | 2008.10.19 23:54
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
rozczarowak mnie program i to dosc mocno. Po pierwsze oczekiwalem rozbudowanej opcji nakladania kolorow zarowno na sciany jak i obiekty, prawdziwej biblioteki (zwarta w programie absolutnie nie umozliwia pracy na wysoki standard)i zdecydowanie lepszej wizualizacji. Cena programu w zadnym wypadku nie idzie z jego jakoscia.
avatararrow
~pro-stak | 2008.10.09 11:34
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
ten "program" to porażka darmowe są lepsze. Za co tu płacić ?
Może autorzy wzięli by się do pracy..
Wizualizacja na poziomie gier z lat 80.
Czy ktoś to kupuje?
avatararrow
~JaCierpieDole | 2008.10.06 23:15
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
hm... Zark i Drew: proponuję skorzystać z baz danych - przypominam, że jest do wersja "d-e-m-o". Uchwyty i ramy są, również wanny inne niespotykane "cuda" tego rodzaju... ale przecież "nie każdy może poczuć/być/mieć" :) Nie oczekujcie od wersji demo, że sama robi kawę albo inne lody. W programie wszystko widać - ale jest to tylko program i nie ma nawet w pełnej wersji zdjęć fotorealistycznych.
Proponuje szukać programów, które robią zdjęcia pomysłom!
Pozdrawiam :)
avatararrow
~zark82 | 2008.09.29 20:42
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
program niespełniający podstawowych funkcji projektowych."świetna wizualizacja" wygląda jak kolorowanka kredkami woskowymi.Brak luster!!! Tworzenie własnych modeli??? jak narysować uchwyt? wannę?...itp. można oczywiście sześciany i graniastosłupy i tyle... Podstawowe operacje przy projektowaniu kuchni np.: fazowanie blatów, wycięcia w blatach pod zlewozmywak... No i archaiczny interfejs. Dla mnie ocena niedostateczna...
avatararrow
~katarzyna | 2008.08.13 18:43
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
uważam, ze ten program jest świetny. można zaprojektować wnętrze korzystając z gotowej biblioteki mebli, lub samemu je stworzyć. świetna wizualizacja i dużo możliwości. program profesjonalny, dlatego nadal uczę sie z niego korzystać, aby w pełni umieć w nim pracować i cieszyć się zaplanowanym rezultatem :)
avatararrow
~drew78 | 2007.11.26 18:38
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
"natychmiastowa wysokiej jakości wizualizacja" to chyba żart...