w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 380
Wszystkich postów: 928391
Wszystkich tematów: 135913

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7754 dni
pl

Peters Backup 3.08


Peter's Backup to niewielkie, darmowe narzędzie do wykonywania kopii zapasowych. Mimo prostego wyglądu aplikacja zadziwia swoimi możliwościami. Pozwala na zrobienie nie tylko pełnego, ale także przyrostowego backupu (wyłącznie z nowymi danymi, które pojawiły się od czasu wykonania poprzedniej kopii).

Narzędzie stworzone przez Petera Bennetta ma bardzo minimalistyczny interfejs, dostępny także w polskojęzycznej wersji. Funkcjonalność programu nie jest jednak mała, co docenią przede wszystkim osoby dbające o bezpieczeństwo swoich danych. Z wykonanej serii kopii zapasowych możemy przywrócić dany plik w dowolnej wersji (jeśli się zmieniał). Z kolei jeżeli jakiś plik został celowo usunięty, to podczas przywracania danych z backupu może zostać on pominięty - oczywiście można to zmienić i przywracać dane usunięte świadomie, jeśli tylko wcześniej znalazły się w kopii zapasowej. Możliwe jest także pominięcie tych plików, które w nowszej wersji znajdują się na dysku, dzięki temu nie nadpiszemy nowszych plików starszymi.

Stworzona kopia zapasowa zostaje skompresowana w celu oszczędności miejsca, a także może zostać zaszyfrowana dla większego bezpieczeństwa archiwizowanych danych. Ponadto możliwy jest podgląd backupów, czyli przejrzenie listy zarchiwizowanych plików z datą ich utworzenia oraz lokalizacją w strukturze katalogów. Program współpracuje też z dyskami wymiennymi i innymi nośnikami tego typu. Utworzone kopie można zapisać na płytach CD/DVD, jednak w tym celu potrzebna jest jakakolwiek aplikacja do nagrywania zainstalowana w systemie. Peter's Backup może wykonywać automatyczne kopie co określony czas pod warunkiem skorzystania z systemowego terminarza (harmonogramu zadań), gdyż program sam w sobie nie zawiera takowego.

Uwaga!
Dla starszych systemów Windows (95, 98, ME, NT) należy użyć wersji 2.5, dostępnej na stronie projektu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Peters BackupPeters Backup 3.08
Wersja stabilna
1.08 MB | 2011-05-17

Ilość pobrań: 615 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
Peters Backup
avatararrow
~dmag | 2011.05.18 12:55
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Owszem, mało waży, ale rzeczywiście posiada opisywane funkcje. Mały rozmiar to zapewne efekt skromnego interfejsu. Program po instalacji zajmuje ponad 2.3 MB na dysku.
avatararrow
~Robert J. | 2011.05.18 03:23
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Mało waży jak na tak rozbudowany program. Testował ktoś ?