w
googluj
pl

Network Notepad 5.0.28


Network Notepad - darmowa aplikacja do tworzenia prostych schematów sieci komputerowych.

Narzędzie udostępnia użytkownikom ikony komputerów, serwerów, routerów i innych urządzeń, z których można utworzyć sieć łącząc je za pomocą kabli. Każde z urządzeń posiada okno informacji o danym sprzęcie, gdzie możemy zmieniać wyświetlaną nazwę, ustawić przepustowości poszczególnych kabli wychodzących/wchodzących z/do urządzenia, dostosować inne opcje właściwe dla tego urządzenia oraz podać jego adres IP w sieci. Ustawienie ostatniej z tych opcji powoduje, że możemy skorzystać z "pingowania" danego urządzenia (sprawdzenia czasu odpowiedzi urządzenia na zgłoszone żądanie) lub otworzyć stronę www o adresie IP przypisanym do tego sprzętu.

Aby zwiększyć czytelność schematów, możemy dostosowywać wyświetlane nazwy urządzeń, dodawać własne teksty w wybranych miejscach, włączać/wyłączać wyświetlanie adresu IP na schemacie, oddalać/przybliżać schemat, zmieniać czcionkę, itp.

Lista ikon po zainstalowaniu aplikacji nie jest zbyt obszerna, dlatego wiele osób może czuć niedosyt. Jednak producent o tym pomyślał i dlatego udostępnia ponad 100 dodatkowych obiektów, które można pobrać ze strony producenta.

Network Notepad jest bardzo prosty w obsłudze, praktycznie ogranicza się do wybierania ikonek, wstawiania ich i łączenia kablami. Właściwości urządzeń również bardzo prosto można uzupełnić, tym bardziej, że aplikacja zawiera polski interfejs. Jednak standardowo ustawiony jest język angielski. Aby go zmienić, wystarczy wejść w menu File -> Setup i tam wybrać język polski z rozwijanej sekcji Language.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.4 (5 głosów)

Strefa Download programu
Network NotepadNetwork Notepad 5.0.28
Wersja stabilna
1.7 MB | 2019-03-05

Ilość pobrań: 3076 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
Network Notepad
avatararrow
~Rysiek | 2011.10.11 17:26
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Polecam, spełnia moje oczekiwania.