w
googluj

AutoPlay Media Studio 8.5.1


AutoPlay Media Studio to przydatne, rozbudowane narzędzie, umożliwiające tworzenie prezentacji multimedialnych, menu widocznych po autostarcie nośników optycznych oraz rozmaitych aplikacji użytkowych. Co niezwykle istotne, do stworzenia własnego programu nie jest wymagana skomplikowana wiedza programistyczna oraz doświadczenie. Interfejs programu ułatwia zarządzanie procesem kreacji projektów. Dostępnych jest mnóstwo kreatorów i przygotowanych przez producenta narzędzi, gotowych do użycia w każdej chwili. Przykładowo stworzenie wymyślnego przycisku, o określonym kształcie i zachowaniu, sprowadza się do wczytania pliku tła i dostosowania właściwości. Edycja odbywa się w trybie WYSIWYG, można również korzystać z dobrodziejstw Drag&Drop. Dzięki zastosowaniu tego typu mechanizmów jest możliwy bieżący podgląd wprowadzonych przez użytkownika zmian. Do paczki instalacyjnej dołączona jest ponadto wyczerpująca dokumentacja, opisująca wszystkie aspekty obsługi.

Na uwagę zasługuje spora liczba standardowych kontrolek (przycisk, statyczny tekst, grafika, pole tekstowe, lista, plik wideo lub audio, tabela, pole edycyjne, pasek postępu, kalendarz, pasek przewijania i inne) oraz możliwość dołączania obiektów Flash/QuickTime, pokazów slajdów, dokumentów PDF czy okien, w których można przeglądać zawartość stron internetowych. Po zakończeniu edycji można całość wypalić na płytę oraz dostosować do własnych potrzeb (ikona, nazwa, dołączone pliki).

Bardziej wprawieni użytkownicy z pewnością zainteresują się możliwością korzystania ze skryptów, zewnętrznych kontrolek i dodatków (łączenie z serwerami FTP, dostęp do schowka, odtwarzanie płyt audio, czytanie plików INI, zabezpieczenie kodem seryjnym i wiele innych), obsługą baz danych (MySQL, SQLite3, Oracle, ODBC, PostgreSQL), podpisywaniem aplikacji za pomocą zewnętrznych narzędzi (SignTool.exe, SignCode.exe), zarządzaniem trybem zarządzania pamięcią oraz niezbędnymi uprawnieniami, dołączaniem informacji o prawach autorskich oraz oknem preferencji, pozwalającym na dostosowanie zachowania środowiska. Prowadzenie statystyk związanych z edycją, nieograniczone możliwości powtarzania i cofania operacji, sprawdzanie pisowni to dodatkowe zalety narzędzia.

AutoPlay Media Studio dostępny jest w wersji testowej trial. Pozwala ona na wypróbowanie funkcji przez 30 dni od daty instalacji. Dodatkowym ograniczeniem jest znak wodny w skompilowanych aplikacjach i przypomnienie o możliwości zakupu komercyjnej licencji. Interfejs oraz dokumentacja dostępne w angielskiej wersji językowej.

Uwaga!
Na witrynach producenta można również pobrać wydanie Personal, pozwalające na niekomercyjne używanie pełnej funkcjonalności bez wnoszenia opłat licencyjnych. Wystarczy wypełnić krótki formularz oraz odebrać wiadomość e-mail z kodem seryjnym.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
AutoPlay Media StudioAutoPlay Media Studio 8.5.1
Wersja stabilna
50 MB | 2016-03-16

Ilość pobrań: 470 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
AutoPlay Media Studio
avatararrow
~Paula | 2011.09.01 13:00
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dość prosty w obsłudze o sporych możliwościach.