w
googluj

Videoporama 0.8.2


Videoporama to program służący do tworzenia filmów ze zdjęć. Projekt kiedyś nosił nazwę images2dvgui. Ta prosta w obsłudze aplikacja pozwala z sekwencji obrazów stworzyć efektowną prezentację o dowolnej tematyce. Gotowy pokaz zapiszemy w jednym z wielu obsługiwanych formatów wideo, możemy go również wzbogacić o podkład audio.

Montowanie filmów ze zdjęć to prosty sposób na pokazanie np. sprzedawanego produktu z różnych ujęć, zareklamowanie jakiejś usługi czy oryginalne przedstawienie wakacyjnego wyjazdu - powodów może być mnóstwo. Czasem zdarza się, że jesteśmy ograniczeni sprzętowo, a musimy dokonać możliwie interesującej prezentacji w sali, gdzie dostępny jest jedynie telewizor z odtwarzaczem DVD. Wówczas wyprodukowany z użyciem Videoporamy film nagrywamy odpowiednio na płytę i żadne inne narzędzia nie są nam potrzebne do jego odtworzenia.

Do programu możemy zaimportować pliki o rozszerzeniach: JPG, PNG, GIF, TIFF, PPM, XPM. Zdecydowana większość aparatów cyfrowych, zapisuje zdjęcia do formatu JPEG, nie ma więc potrzeby dodatkowego przygotowywania plików. Film, jaki chcemy utworzyć, może mieć proporcje 4:3 lub mieć format panoramiczny 16:9. Tworzony projekt zapiszemy jako plik IDV, do którego można w każdej chwili wrócić i kontynuować jego edycje.

Videoporama, mimo skromnie wyglądającego interfejsu (dostępnego w kilku językach, ale bez polskiego), oferuje całkiem sporo funkcji. Do prezentacji można dodać napis w dowolnym miejscu, wstawić efektowne przejścia między kolejnymi zdjęciami, bądź też przeplatać statyczne obrazy innymi filmami (można nawet wykonać film złożony nie ze zdjęć, ale z samych plików wideo). W projekcie można zastosować podkład dźwiękowy np. sygnalizujący przejście do kolejnej sceny.

Jeśli uznamy projekt za gotowy (przyda się tutaj z pewnością funkcja podglądu), należy go wyeksportować do formatu filmowego, czyli jako plik wideo. Tutaj do dyspozycji mamy wiele różnych typów formatów, także webowych czy przeznaczonych dla urządzeń mobilnych (o niskich rozdzielczościach). W trybie panoramicznym możliwe jest nawet zapisanie filmu w rozdzielczościach HD i Full HD, jeśli jednak taka jakość nie jest nam potrzebna, z powodzeniem znajdziemy też rozdzielczości SD np. VGA, NTSC, PAL, SVGA czy XGA. Pliki mogą mieć rozszerzenia m.in. AVI, MKV, MP4, MPEG2.

Uwaga!
Program dostępny jest też w wersji portable (nie wymaga instalacji).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (5 głosów)

Strefa Download programu
VideoporamaVideoporama 0.8.2
Wersja stabilna
28.9 MB |2011-07-25

Ilość pobrań: 3275 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (2)
Videoporama
avatararrow
~Ania | 2013.10.22 12:39
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
a czy jest opcja dodawania muzyki?
Videoporama 0.8.2
avatararrow
~Radek | 2011.07.25 00:10
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Polecam! program bardzo dobry i dość prosty w obsłudze z dużymi możliwościami.