w
googluj

MAGIX Photo Manager 11 9.0.1.243


MAGIX Photo Manager - zaawansowany menedżer obrazów umożliwiający m.in. ich katalogowanie, podstawową obróbkę, tworzenie pokazu slajdów oraz wypalanie ich na płycie.

Opcje programu są bardzo rozbudowane, co sprawia, że do jego działania nie będzie nadawał się stary sprzęt - narzędzie zajmuje aż ok. 150MB pamięci RAM. Nawet na nowszym komputerze Photo Manager może momentami nie działać tak płynnie jak większość programów. Spowodowane jest to również nowoczesnym, dość ciężkim interfejsem graficznym.

MAGIX Photo Manager pozwala przede wszystkim na zarządzanie zdjęciami przez tworzenie własnych katalogów (bez zmieniania struktury plików na dysku twardym - tam obrazy mogą być całkiem inaczej ułożone), ich ocenianie, dodawanie do różnych kategorii tematycznych, co wszystko ułatwi odnajdowanie zdjęć w późniejszym czasie.

Oprócz tego w narzędzie wbudowany jest importer zdjęć, dzięki któremu w prosty sposób zgramy zdjęcia z naszego aparatu (który zostanie wykryty z poziomu aplikacji) i dodamy do naszej aktualnej kolekcji. Natomiast eksporter zdjęć pozwala wysyłać zdjęcia do Internetu, na telefon, na dysk twardy, itp, a przy tym zmienić jego format oraz wymiary.

Oczywiście w menedżerze zdjęć nie mogło zabraknąć jednej z podstawowych opcji, a więc przeglądania zdjęć razem z automatycznym pokazem (ustalając czas, po którym ma następować przełączenie zdjęcia). Również w Photo Manager wbudowany został podstawowy edytor obrazów pozwalający na najprostszą optymalizację, a więc ustawienie jasności, kontrastu, usuwanie efektu czerwonych oczu, zmianę na obraz czarno-biały, itp.

Ciekawą funkcją raczej niespotykaną u konkurencyjnych programów tego typu jest możliwość nagrywania płyt CD/DVD z poziomu aplikacji. Na dysk możemy nagrać po prostu zdjęcia w aktualnym formacie lub gotowy pokaz slajdów, który będzie sam przewijał zdjęcia.

Niestety MAGIX Photo Manager nie występuje w języku polskim, a w przypadku tak rozbudowanej aplikacji przy braku znajomości języka obcego można zagubić się w dostępnych opcjach.
Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
MAGIX Photo ManagerMAGIX Photo Manager 11 9.0.1.243
Wersja stabilna
342.76 MB | 2012-05-16

Ilość pobrań: 452 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (3)
MAGIX Photo Manager
avatararrow
~RobRoy | 2013.03.27 07:09
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jakie to freware jak jakis pierdolony kod ode mnie chce. Co wy koledzi pieprzycie
MAGIX Photo Manager 11 9.0.1.243
avatararrow
~przemox | 2012.05.16 14:24
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Co to za wielkość instalki - ponad342 MB?! To chyba nie menedżer obrazów, a cały system!
MAGIX Photo Manager 11 9.0.1.243
avatararrow
~Rysiek | 2011.07.23 12:16
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Pamięciożerny program, ale u mnie w sumie nie jest to odczuwalne.