w
googluj

Cathy 2.31.3


Cathy to niewielkie i proste narzędzie służące do katalogowania multimediów, potrafiące zajmować się wielkimi ilościami plików jednocześnie (jak twierdzi producent – aż 200 000) i wyszukiwać materiały znajdujące się zarówno na dyskach twardych, jak i na urządzeniach przenośnych oraz wymiennych nośnikach danych.

W interfejsie programu nie znajdziemy specjalnych wodotrysków, lecz jest on bardzo schludny i przejrzysty. Jego trzy główne zakładki to:
• Search, służąca do wyszukiwania plików według nazwy, daty powstania lub ostatniej modyfikacji oraz innych kryteriów, takich jak wspólna lokalizacja czy podobny rozmiar; wykrywane są również pliki zduplikowane,
• Directory, w której możemy przeglądać foldery zawierające elementy odnalezione w zakładce Search lub dodane w zakładce Catalog,
• Add, w którym dodajemy urządzenia i foldery do indeksowanych przez Cathy katalogów.

Elementy wyszukiwane i łączone w katalogi wyświetlane są w formie listy w głównym oknie programu (można je również dodawać metodą przeciągnij i upuść). Tworzone przez program katalogi możemy dowolnie opisywać słowami kluczowymi i opatrywać komentarzami oraz etykietami, co wspomaga ich późniejsze wyszukiwanie. Aplikacja pozwala także na generowanie wykazów utworów i albumów w formacie MP3, MPC lub OGG, co pozwala na stworzenie oddzielnego indeksu naszej muzycznej biblioteczki.

Cathy to program, którego pierwsza wersja powstała już 15 lat temu – zrozumiałe jest zatem, że ma swoje ograniczenia. Jednak użytkownicy borykający się z koniecznością katalogowania wielkich ilości danych z pewnością zrobią zeń dobry użytek.

Spolszczenie!
Program nie posiada polskiej wersji językowej, lecz szczegółowy podręcznik użytkownika w języku polskim można znaleźć tutaj.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
CathyCathy 2.31.3
Wersja stabilna
0.06 MB | 2014-06-16

Ilość pobrań: 371 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Cathy